Na grzyby, ach na grzyby! Jakie akcesoria przydadzą się na grzybobraniu?

To oczywiste, że idąc na grzyby, nie bierzemy ze sobą plastikowej reklamówki i noża do masła. Jak jednak dobrze przygotować się na jesienny dzień w lesie i poszukiwanie grzybów? Podpowiadamy, jakie akcesoria się przydadzą!

Każdy grzybiarz swoje grzyby chwali, lecz żeby móc się nimi chwalić, w pierwszej kolejności należy je zebrać. Jak więc przygotować się na wyprawę do lasu, by wszystko przebiegło gładko? W końcu przebywanie na świeżym powietrzu to samo zdrowie, a dzień spędzony w lesie na pewno będzie świetnym sposobem, by się odstresować, nawet gdy nie uda nam się wrócić z koszem pełnym wspaniałych okazów. 

Survivalowy zestaw dla grzybiarzaSurvivalowy zestaw dla grzybiarza Fot. Crazyshop

Gadżety dla grzybiarzy muszą być przede wszystkim praktyczne, świetnym rozwiązaniem jest więc zestaw do survivalu, który należycie przygotuje każdego amatora grzybów na wyprawę do lasu. W survivalowym zestawie dla grzybiarza znajduje się szczelny termos, który zachowa temperaturę napoju przez kilka godzin, poręczny i praktyczny scyzoryk wielofunkcyjny oraz mały toporek. 

Czapka dla grzybiarza i przepiśnik - czyli ponad 80 stron gotowych do wypełnienia przepisamiCzapka dla grzybiarza i przepiśnik - czyli ponad 80 stron gotowych do wypełnienia przepisami Fot Crazyshop

By każde grzybobranie zakończyło się sukcesem zamiast niepotrzebnymi nerwami i przeziębieniem, warto się odpowiednio przygotować. Wybierając się do lasu, zadbaj o odpowiedni ubiór - ubrania nie mogą krępować ruchów, powinny być nieprzemakalne oraz ciepłe. W lesie sprawdzą się również wygodne kalosze, które z pewnością pomogą w przejściu suchą stopą przez las. 

Gdy zadbacie już o odpowiedni ubiór, pora na akcesoria i gadżety, które będą niezbędne dla każdego, nawet początkującego grzybiarza. Oczywiście podstawą będzie koszyk oraz nożyk. Wygodny, wielofunkcyjny nożyk pomoże wyciąć grzyby i wstępnie je oczyścić. Wybierając się na grzyby, warto również wziąć ze sobą dodatkową torbę (a nuż zbiory będą bogate!), która będzie przepuszczać powietrze, dzięki czemu dowieziemy grzyby do domu w lepszej kondycji. 

Zestaw noży OPINEL INOXZestaw noży OPINEL INOX fot. Crazyshop

Długie wyprawy do lasu to również okazja jedzenia na świeżym powietrzu, warto więc zabrać ze sobą termos z kawą lub herbatą i kilka kanapek w lunchboxie. Dzięki temu nawet najdłuższa wyprawa nie będzie nam straszna. 

Dla prawdziwych fanów grzybów mamy też dodatkowe propozycje, takie jak plakaty, kubki i deski do krojenia, które dzięki atrakcyjnym grafikom z grzybami przypadną do gustu fanom leśnych przysmaków.

Dzięki tym gadżetom grzyby pozostaną z nami przez cały rok, zadbajcie więc o odpowiednie przechowywanie i postawcie na szczelne drewniane pojemniki z odpowiednimi uszczelkami, które zadbają o świeżość grzybów przez cały rok! 

Plakat GrzybyPlakat Grzyby Fot. Crazyshop

Więcej o:
Copyright © Agora SA