5 sposobów na wymarzony relaks! Co pomoże ci się odprężyć?

Wracając z pracy do domu, pragniemy się zrelaksować i zapomnieć o stresującym dniu. Jednak często może nam to sprawiać problem, bo myśli krążą wokół kolejnego dnia, nie pozwalając na odprężenie. Jak sobie z tym poradzić? Te akcesoria i sposoby zapewnią zasłużony odpoczynek.

Wieczór na kanapie z książką w ręce i pyszną herbatą lub w odprężającej kąpieli to dla niektórych z nas cudowne sposoby na relaks po całym dniu pracy. Jakie akcesoria sprawią, że nasze mieszkanie stanie się oazą spokoju? 

Sposobów na relaks po ciężkim dniu pracy możemy wymienić z pewnością kilkanaście i na każdego zadziała coś innego. Warto jednak wypróbować kilka metod, by znaleźć swoją idealną, która pozwoli nam na prawdziwe odprężenie i sprawi, że nabierzemy sił na kolejny dzień. Dla niektórych z nas może to być kubek ulubionej herbaty i robótki na drutach, a dla innych intensywny trening bokserski. 

rękawice bokserskie i półka na wannęrękawice bokserskie i półka na wannę Fot. Crazyshop

1. Odprężająca kąpiel

Gdy cenisz spokój i ciszę, a po powrocie z pracy najchętniej schowałabyś się w ciemnym kącie, idealnym rozwiązaniem będzie ciepła, odprężająca i długa kąpiel najlepiej z aromatyczną herbatą oraz ulubioną książką. 

2. Intensywny trening

W dni, w które potrzebujesz się intensywnie wyżyć, a cały dzień przynosił tylko kolejne stresujące wydarzenia najlepiej sprawdzi się wysiłek fizyczny. Sport to świetny sposób na obniżenie poziomu stresu i zapewnienie dobrej kondycji. 

Ciekawym sposobem na rozładowanie emocji może być trening boksu, dzięki któremu poczujesz jak przejmujesz kontrolę nad swoim życiem. Sporty walki związane są z intensywnym wysiłkiem fizycznym, który z pewnością pomoże zapomnieć o stresujących wydarzeniach oraz nabrać siły na kolejne wyzwania.

3. Masaż stóp

Na przeciążony umysł pełen emocji i stresu, a także na zmęczone ciało, złotą receptą może okazać się refleksoterapia, która zapewni przyjemność i uczucie odprężenia oraz ulgi. Drewniany masażer do stóp oraz skarpetki z oznaczeniami punktów na stopach będą świetnym początkiem i pozwolą poznać tajniki relaksującego masażu stóp. 

Refleksoterapia to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują po pracy wyciszenia i odprężenia. 

Zestaw do refleksoterapii stóp i kamień do twarzy Gua Sha.Zestaw do refleksoterapii stóp i kamień do twarzy Gua Sha. Fot. Crazyshop

4. Masaż twarzy

Masaż twarzy zyskuje w ostatnich latach na popularności, a kobiety dostrzegają zalety, które niosą za sobą tradycyjne azjatyckie rytuały. Kamień do masażu twarzy Gua Sha, wraz z serum olejowym jest idealnym początkiem, by zacząć regularnie wykonywać chiński rytuał masowania Gua Sha, który poprawia kontur twarzy, a także odświeża skórę i pobudza energię witalną, pozwalając na błogie odprężenie. 

5. Aromaterapia kojącymi zapachami

Zapachy mają silną moc przywoływania wspomnień i dobrych emocji, są też świetnym sposobem na relaks, pomagają zapomnieć o stresie i zanurzyć się w cudownych okalających nas aromatach.

W domowym zaciszu oprócz świeczek zapachowych i olejków eterycznych świetnie sprawdzą się również wszelkie pachnące produkty do kąpieli, takie jak sole i cudownie pachnące mydła. Kąpiel pełna zapachów zapewni nam niezwykły relaks. 

mydło o zapachu prosecco - soapsecco i wyjątkowe sole do kąpielimydło o zapachu prosecco - soapsecco i wyjątkowe sole do kąpieli fot. Crazyshop

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.