Aranżacja garażu. Pomysły na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni

Agnieszka Hasiec
28.09.2022 16:06
Przydomowy garaż to miejsce, o którym często zapominamy podczas projektowania domu. Zazwyczaj służy do przechowywania samochodu i...niestety sterty nieuporządkowanych rzeczy. Wcale nie musi tak być! Mogłaby być to przestrzeń służąca do rozwoju zainteresowań, warsztat albo siłownia.

aranżacja garażuaranżacja garażu fot. shutterstock

Jak wyposażyć garaż?

Garaż to przede wszystkim miejsce postojowe dla naszego samochodu. Pełni także funkcję przechowywania wielu przedmiotów, dla których zabrakło miejsca w domu. Zadbajmy, by ustawienie rzeczy nie było przypadkowe. Wyposażmy garaż w funkcjonalne szafy, regały, półki, organizery. Pomogą nam zachować porządek i nie będziemy musieli już poświęcać cennego czasu na próbę odnalezienia potrzebnej rzeczy w stosie innych. Warto wybrać wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości meble, np. z metalu. 

Przydomowy garaż - idealne miejsce na warsztat

Jeśli często majsterkujemy, sami dokonujemy napraw domowych sprzętów - stwórzmy sobie w garażu miejsce do pracy. W tym przypadku naścienna tablica warsztatowa to gadżet obowiązkowy! Oprócz tego przyda się solidny blat i miejsce do siedzenia. Zadbajmy o dobre doświetlenie domowego warsztatu.

Zorganizujmy sobie siłownię

Domowa siłownia? Garaż jest świetnym miejscem do treningu. To oddzielone od reszty domu miejsce, więc nic i nikt nie będzie nas rozpraszać. Zazwyczaj przestrzeń garażu pozwala na swobodne ustawienie sprzętu do ćwiczeń. Warto pomyśleć o podłożu, dostępne są np. specjalne gumowe podłogi w formie kwadratowych puzzli. 

Więcej o: