Znasz ten skuteczny trik na wyczyszczenie pralki? Wystarczy produkt, który znajdziesz w kuchni!

By zadbać o swoje sprzęty AGD należy odpowiednio je czyścić, szczególnie nasza pralka doceni regularne czyszczenie i będzie rzadziej ulegać awariom. Ten sposób szybko i tanio rozprawi się z uporczywym kamieniem i niechcianym zapachem.

Odpowiednia pielęgnacja bębna pralki pozwoli nam cieszyć się pachnącym i świeżym praniemOdpowiednia pielęgnacja bębna pralki pozwoli nam cieszyć się pachnącym i świeżym praniem Fot. Pixabay

W internecie możemy znaleźć wiele sposobów na czyszczenie pralki, dostępne są dedykowane chemiczne środki czyszczące, ale również mnóstwo domowych trików i sposobów, dzięki którym pozbędziemy się osadu i bakterii. Czy warto zaufać domowym sposobom? Czy skutecznie poradzą sobie one z wyczyszczeniem bębna pralki? Jednym z najbardziej znanych sposobów, który przynosi najlepsze rezultaty jest czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki, i ma to sens, w końcu te dwa urządzenia działają na podobnej zasadzie. Jak więc wykorzystać tabletki do zmywarki w pralce?

Czyszczenie pralki za pomocą tabletek do zmywarki

Jeśli obawiacie się, że wyczyszczenie pralki to skomplikowany proces, musicie spróbować sposobu z tabletkami do zmywarki. Jest to prosty i bardzo intuicyjny sposób, który z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty. 

Dzięki zastosowaniu tego triku nasza pralka będzie efektywniej pracować, i usuniemy z niej brud i kamień, dzięki temu nasze ubrania będą miękkie i pachnące po każdym praniu. 

Do pustej pralki należy wrzucić dwie tabletki do zmywarki i ustawić program piorący na temperaturę 60 stopni. Temperatura ta w połączeniu ze środkami zawartymi w tabletkach pozwoli zabić wszelkie drobnoustroje, bakterie i usunie pleśń, która może pojawiać się w naszej pralce. Po zakończeniu programu i "wypraniu" tabletek do zmywarki, nasza pralka jest gotowa do dalszej pracy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.