Rattan - najgorętszy trend w aranżacji wnętrz na jesień 2022

Jesień 2022 we wnętrzach to odbicie trendów, które widzieliśmy na wiosnę. Królować będą kolory ziemi oraz styl boho i eko. Rattan to piękny rustykalny materiał, który będzie królował w naszych wnętrzach.

Krzesło z drewna i rattanu.Krzesło z drewna i rattanu. Fot. Shutterstock

Rattan to naturalny materiał, który pozyskiwany jest z pnącej rośliny - palmy rotangowej. Jest ro roślina z rodziny arekowatych i porasta ona tereny Azji Południowo- Wschodniej. Jest to jednocześnie jeden z najdłużej znanych materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli, a pierwsze ratanowe meble pojawiły się w III w n.e. 

Największą zaletą rattanu, którą doceniamy we wnętrzach na jesień 2022 jest jego naturalna barwa. Naturalne odcienie świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Rattanowe meble to również lekkość i ogromna plastyczność, którą dostrzegamy w opływowych formach mebli, które są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. 

Dla wielu z nas rattan ma swoje miejsce jedynie na tarasie i w ogrodzie, jednak to ogromny błąd! Rattanowe wnętrza to najgorętszy trend w aranżacji wnętrz 2022! 

Naturalny kolor, ażurowe i opływowe formy sprawiają że rattanowe meble spotykane są w nowoczesnych salonach, jadalniach i sypialniach. Wbrew pozorom nie jest on przewidziany jedynie do wnętrz w stylu boho, a rattanowe krzesła barwione na czarno to idealne rozwiązanie do klasycznej jadalni. 

Ten tropikalny materiał, dzięki wielu zaletom jest często wybierany do eleganckich i nowoczesnych wnętrz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.