3 pomysły na aranżację ściany z telewizorem. Zdradzamy triki projektantów

Podpowiadamy jak eksponować telewizor w salonie i jak zaaranżować ścianę na której planujecie telewizor, tak aby był jak najbardziej funkcjonalny, a nie zdominował wnętrza. Te 3 pomysły na aranżację sprawdzą się w wielu wnętrzach.

Aranżacja ściany z telewizoremAranżacja ściany z telewizorem Fot. Pixabay

Aranżacja ściany z telewizorem powinna nawiązywać stylistycznie do reszty wnętrza. Rozwiązań by umieścić na ścianie nasz telewizor jest wiele, możemy zdecydować się na umocowanie telewizora bezpośrednio do ściany lub postawić go na szafce lub komodzie. 

Telewizor w salonie w stylu skandynawskim

We wnętrzu w stylu skandynawskim dobrym rozwiązaniem będzie wybór drewnianej szafki RTV wykonanej z dobrej jakości drewna. Dobrze wykonany drewniany mebel z pięknymi detalami połączeń nada charakter całemu wnętrzu. Ściana w takim salonie może zostać pomalowana na przełamaną biel, lub kolory, które znamy ze stylu skandynawskiego. Postawcie na naturalne kolory przyrody. 

Nowoczesne wnętrze zyska dzięki intensywnej ścianie za telewizorem

Gdy decydujemy powiesić telewizor bezpośrednio na ścianie w nowoczesnym salonie, warto zdecydować się na wyróżnienie jej odpowiednim kolorem. Kontrastowy kolor jednej ze ścian może podkreślić nowoczesny charakter wnętrza. Świetnym rozwiązaniem jest również zastosowanie na ścianie za telewizorem betonu architektonicznego. To rozwiązanie sprawdzi się również we wnętrzu w stylu loftowym. 

Modne drewniane lamele jako wykończenie ściany z telewizorem

W ostatnich latach szczególnie modne są również drewniane lamele ułożone pionowo na ścianie. Tworzą one ażurową konstrukcję, która przyciąga uwagę i może pasować do prostych, jasnych wnętrz. Lamele są proste w montażu i w prosty sposób odmienią minimalistyczny salon.

Szafka pod telewizorSzafka pod telewizor Fot. shutterstock

Rozwiązanie aranżacji ściany z telewizorem oprócz estetyki, musi wyróżniać się również funkcjonalnością. Pamiętajcie by odpowiednio zaplanować rozłożenie kabli i podpięcie wszelkich możliwych dodatkowych sprzętów, takich jak głośniki czy konsole do gier. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA