Kultowe przedmioty, wyjątkowe obrazy - aukcja inna niż wszystkie. To już piąta edycja Art and Design

Magdalena Polak
03.10.2022 19:00
Maseczka Juliette Binoche z filmu "Ghost in the Shell" lub Deck deskorolki z autografem Tony'ego Hawka albo folia animacyjna do anime "Czarodziejka z Księżyca"? Ponad 80 obiektów do wyboru na wyjątkowej internetowej aukcji Art&Design.

Aukcja Art&Design, którą można znaleźć na stronie Artinfo.pl to już piąta edycja wyjątkowej aukcji na której tym razem możemy znaleźć łącznie 87 obiektów do licytacji. Tradycyjne dzieła to głównie obrazy, grafiki i rzeźby, jednak kuratorka wystawy Ewa Mierzejewska zaprosiła również do współpracy Marka Kasperskiego. Twórca galerii Artkomis odpowiada za 23 specjalne obiekty przekazane na aukcję. Są to przedmioty sztuki użytkowej i memorabilia oraz animation art. 

To największa i najciekawsza z dotychczasowych aukcji Art & Design – mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka. – Wystawiamy na licytację kilkadziesiąt obrazów w tak różnych stylach, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Po raz pierwszy na aukcji w Polsce pojawiają się też kolekcjonerskie perełki ze świata. Uprzedzam: niektóre są dość skandalizujące. To jest aukcja dla ludzi o mocnych nerwach i dużym poczuciu humoru.

Wystawa trwa jeszcze do 11 października. To ostatnie dni by zdobyć wyjątkowe obrazy, rzeźby i nietypowe obiekty sztuki użytkowej!

Natalia BAŻOWSKA (ur. 1980),Myśl jest realną siłą, 2021 / Julita MALINOWSKA (ur. 1979)Lovers XI, 2020Natalia BAŻOWSKA (ur. 1980),Myśl jest realną siłą, 2021 / Julita MALINOWSKA (ur. 1979)Lovers XI, 2020 Fot. Artinfo.pl

Wśród wyjątkowych obiektów na aukcji znaleźć można takie hity jak:

  • Maseczka Juliette Binoche z filmu „Ghost in the Shell" 
  • Deck deskorolki z autografem Tony'ego Hawka 
  • folia animacyjna do anime „Czarodziejka z Księżyca"
  • Rękawica MMA z autografem Joanny Jędrzejczyk
  • Odręczny rysunek głównego animatora filmu „Star Wars: The Clone Wars"

Ta nietypowa akcja to nie tylko piękne obrazy, ale też wyjątkowe kolekcjonerskie przedmioty. To świetna okazja na zakup wyjątkowych dzieł sztuki.

Art&Design 5 to pierwsza taka aukcja w Polsce, na której można licytować obiekty popkultury. To raczkująca gałąź sztuki w naszym kraju, która zaczyna intensywnie się rozwijać i mamy nadzieję obserwować więcej takich inicjatyw. 

Więcej o: