Ten produkt za mniej niż 5 zł pomoże usunąć pleśń ze ściany! Poznaj skuteczne i domowe metody

Pleśń na ścianach w domu może być niebezpieczna dla zdrowia, a przebywanie w pomieszczeniu z pleśnią może prowadzić do wielu schorzeń. Podpowiadamy jak w prosty i tani sposób pozbyć się pleśni ze ścian i sufitów.

Sposób na pozbycie się pleśni ze ścianSposób na pozbycie się pleśni ze ścian Fot. Shutterstock

Jak pozbyć się pleśni ze ścian i sufitów?

Gdy zauważmy na ścianie typowy nalot pleśni, w pierwszej kolejności powinniśmy usunąć nalot i przebarwienia za pomocą wilgotnej szmatki oraz szczotki. W ofercie sklepów znaleźć można wiele środków, które pomogą nam usunąć plamy z pleśni, ale warto również wykorzystać znane, domowe sposoby. 

Przedstawiamy najbardziej skuteczne sposoby na usunięcie plam z pleśni ze ścian i sufitów. 

  • woda utleniona - to skuteczny środek, który działa bakteriobójczo i przyda się by usunąć nalot ze ścian
  • soda oczyszczona - by pozbyć się pleśni ze ściany wymieszaj sodę oczyszczoną z odrobiną wody i tak powstałą pastę nałóż na plamy pleśni
  • olejek z drzewa herbacianego - wykazuje on działanie grzybobójcze, wymieszaj go z wodą i spryskaj ścianę ze śladami pleśni, po około 3 dniach umyj i osusz ścianę.
  • sok z cytryny - wysokie stężenie kwasu, takie jakie znajdujemy w cytrynach rozkłada pleśń. By pozbyć się śladów pleśni ze ścian wyciśnij sok z kilku cytryn i wykorzystaj do umycia ściany. Pozostaw kwas na ścianie na kilka minut, a następnie przetrzyj mokrą szmatką. 
  • ocet - dzięki swojej kwasowości również sprawdzi się by oczyścić ścianę z pleśni. By pozbyć się nalotu ze ścian, wlej ocet do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl na ścianę ze śladem pleśni. Pozostaw na kilkanaście minut i umyj ścianę.
Więcej o: