Decydując się na aranżację łazienki na poddaszu, warto przyjrzeć się kilku kwestiom. W przypadku poddasza ze skosami, istotne jest jak duża powierzchnia znajduje się poniżej granicy przyjmowanej jako ok. 190 cm. Znaczenie ma wysokość ścianki kolankowej, najniższej w pomieszczeniu. Jej wysokość będzie wpływała na ustawienie sprzętów. Jeśli nie przekracza 1 m, urządzenia będą musiały być od niej odsunięte.
Praktycznym sposobem na zaaranżowanie przestrzeni pod skosem jest umieszczenie tam wanny. Warto jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej wysokości przed wanną na swobodne wejście. Skosy często posiadają okna. Warto ustawić wannę w taki sposób, by nie utrudniała nam późniejszego dostępu do okien. Jeśli metraż łazienki nam na to pozwala, możemy zdecydować się na wannę wolnostojącą. Wraz z baterią wolnostojącą przemieni łazienkę w salon kąpielowy.
W przypadku gdy spadek dachu znajduje się nie tylko po jednej stronie, producenci wyposażenia wychodzą nam na naprzeciw. Na rynku dostępne są kabiny oraz drzwi prysznicowe ze ściętą obudową.
Tym, co dodaje uroku łazience na poddaszu, jest naturalne światło wpadające przez okna dachowe. Efekt rozświetlenia przestrzeni nie tylko wspaniale prezentuje się wizualnie, doświetla wnętrze, ale i zapewnia dodatkowe ocieplenie. W niskiej, ale o sporym metrażu łazience na poddaszu znajdzie się dość miejsca na dwie umywalki obok siebie. Jeżeli zawsze marzyliśmy o pokoju kąpielowym - na takiej przestrzeni możemy zrealizować nasze marzenia. Dodajmy miękkie siedzisko, biokominek, a może nawet znajdziemy na poddaszu miejsce na saunę? Do tego ozdobna mozaika, fototapeta z kojącym widokiem, drewniana lub kamienna okładzina ścienna i mamy salon kąpielowy jak z okładki czasopism.