Drewno i skóra w roli głównej w salonie - zobacz, jakie to wyraziste połączenie!

Atrakcyjne urządzenie salonu to niełatwa sprawa - w dobie wyjątkowych rozwiązań i szerokiego wyboru wyposażenia nie raz trudno zachwycić domowników i gości czymś nowym i wyjątkowym. Jak zatem urządzić salon, by pozostał w pamięci odwiedzających na długo? Zrób to z pomocą wyrazistych akcentów! W dzisiejszym artykule polecamy szczególnie drewno i skórę. Ciemne barwy i naturalne materiały to wyjątkowo fascynujące połączenie, którym naprawdę można się zachwycić!

Naturalne materiały, które mogą królować w Twoim salonie — drewno i skóra

Drewno i skóra to materiały naturalne, które zachwycają od lat. Wykonywane z nich meble mają wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób, które chętniej urządzają wnętrza w klasycznych stylach. Wyposażenie z litego drewna lub ze skóry naturalnej może mieć skomplikowane albo proste formy, dzięki czemu coraz częściej spotyka się te elementy również w nowoczesnych salonach.

Z uwagi na swój wyrazisty wygląd takie wyposażenie doskonale prezentuje się w dużych salonach. Pokoje dzienne, które mają mniej otwartą przestrzeń, mogą wydawać się zbyt zagracone zwłaszcza wtedy, gdy wypoczynki będą naprawdę okazałe.

Wnętrze nowoczesnego salonu powinno być atrakcyjne wizualnie, ale i praktyczne. Przestrzeń dobrze jest rozplanować tak, by poruszanie się po salonie nie stanowiło żadnego problemu zwłaszcza wtedy, gdy meblowe bryły są naprawdę okazałe. Nowoczesne wyposażenie z drewna i skóry naturalnej jest szczególne, gdyż zwykle jest wyjątkowo przytulne, a jednocześnie eleganckie, zatem łatwo z pomocą takich produktów zaaranżować wyjątkowy salon

Skórzane meble wypoczynkowe w klasycznym i nowoczesnym wydaniu

W niemal każdym salonie jednym z najważniejszych elementów jest wygodny mebel wypoczynkowy. Może być to kanapa, sofa lub narożnik. W naszej dzisiejszej propozycji królową salonowego pakietu będzie bez wątpienia narożna kanapa skórzana Merkury Market. Skórzany narożnik powoli odpocząć po ciężkim dniu, jak również umożliwi spotkania z rodziną lub znajomymi. Dostępne są zarówno duże narożniki, które w atrakcyjny sposób wypełnią wnętrze, jak i opcje do nieco mniejszego salonu.

Modne formy narożników skórzanych wprowadzą odrobinę luksusu oraz nowoczesność do Twojego salonu. Z takim meblem wypoczynkowym dom lub mieszkanie będą prezentowały się naprawdę zachwycająco!

podłoga z drewna i narożnikpodłoga z drewna i narożnik Fot. Merkury Market

Drewniane meble salonowe — lite drewno na pierwszym planie!

Mebel wypoczynkowy to nie wszystko, co powinno się znajdować w pokoju dziennym. Do wnętrza swojego wyjątkowego salonu warto wprowadzić regały, półki, witryny oraz komody z drewna litego. Wzór i kolor naturalnego drewna na pewno spodoba się wielu osobom. Wprowadzi też wyjątkowo przytulny nastrój do wnętrza. Z drewnem łączy się często szkło, aby nadać aranżacji nieco lekkości i swobodnej elegancji.

Salon w takiej wyjątkowej aranżacji będzie kusił swoim przytulnym i eleganckim wyglądem. To doskonałe miejsce do odpoczynku, relaksu i spotkań z innymi.

kominek i narożnikkominek i narożnik fot. Merkury Market

Idealne wyposażenie do stylu retro, stylu klasycznego i stylu vintage

Piękne wypoczynki skórzane oraz drewniane meble potrafią stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Takie połączenie ciekawie zaprezentuje się we wnętrzu, które ma nawiązywać do bardziej klasycznych styli, ale niektóre modele wyposażenia sprawdzą się równie dobrze w nowoczesnych pomieszczeniach. Pamiętaj jednak, że atrakcyjny salon to nie tylko meble — warto zwrócić uwagę również na inne elementy całości. Dobrze jest, gdy w takim salonie na podłodze ułożone są panele drewniane, a ściany mają jasne, beżowe kolory. Aranżacje nie powinny być zbyt ciemne i zagracone, w takiej stylistyce zadbaj przede wszystkim o smak i względny minimalizm.

We wnętrzach, do których chcesz wprowadzić drewniane i skórzane wyposażenie, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Z pomocą światła aranżacja będzie wyglądała o wiele przytulniej. Dzięki takim zestawieniom stworzysz wyjątkowy salon oraz stylowe i klimatycznie urządzone pomieszczenia. Dodaj do tego odpowiednie tekstylia — zasłony i poduszki — i na pewno stworzysz dzięki temu coś wyjątkowego!

Więcej o: