Miękkie, pachnące pranie? Czysty, zadbany dom? Wykorzystaj naturalny olejek, który działa dezynfekująco!

M Polak
05.10.2022 17:00
Naturalny olejek eteryczny sprawdzi się by zadbać o porządek w domu, wypróbuj i użyj go jako płynu do płukania, aby twoje pranie było wyjątkowo miękkie i pachnące!

Olejki eteryczneOlejki eteryczne Fot. Pexels

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny i znany od wieków środek antybakteryjny i dezynfekujący. Możliwe że znane są wam jego zastosowania w kosmetyce, jednak dzięki jego niezwykłym właściwościom świetnie sprawdzi się również jako środek używany podczas codziennych domowych obowiązków.

Po raz pierwszy właściwości dezynfekcyjne olejku z drzewa herbacianego zostały odkryte przez Aborygenów w Australii, a następnie rozsławione przez australijskich kolonizatorów i marynarzy.

Ten olejek o intensywnym zapachu, ma rzadką konsystencję, więc przed zastosowaniem nie wymaga rozcieńczania.

Jak można wykorzystać olejek z drzewa herbacianego w domu?

Olejek z drzewa herbacianego znajduje swoje zastosowanie podczas robienia prania, ale jest również świetnym wyborem do aromatyzacji powietrza w domu.

Olejek z drzewa herbacianego można wykorzystać jako płyn do płukania tkanin, dzięki temu prane ubrania zyskają przyjemny zapach i będą miękkie i puszyste, a dzięki dodatkowym właściwościom antybakteryjnym nasze tkaniny będą odkażone. Warto korzystać z tego olejku, szczególnie gdy w domu są małe dzieci, by płukać niemowlęce ubranka i kocyki. Wystarczy kilka kropli, które w delikatny sposób odkażą tkaniny.

Olejek z drzewa herbacianego może posłużyć jako składnik domowego płynu do płukania, który będzie cię kosztował jedynie kilka groszy za pranie! Aby przygotować taki płyn, do butelki wsyp ok 8 łyżek kwasku cytrynowego i zalej 800 ml ciepłej wody, a następnie dodaj ok 80 kropli olejku z drzewa herbacianego. Tak przygotowaną miksturę używaj do płukania, wlewając niewielką ilość do przegródki na płyn do płukania. To tani i skuteczny sposób na ekologiczny płyn do płukania tkanin.

Więcej o: