Już za niecałe 5 zł możesz pozbyć się wilgoci z domu! Ten domowy sposób to prawdziwy hit!

Gdy w naszym domu utrzymuje się wysoki poziom wilgoci, jesteśmy narażeni na pojawienie się pleśni lub grzyba, a także na zniszczenie powłok malarskich. Warto więc zadbać o utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności w mieszkaniu. Te domowe i proste sposoby pozytywnie cię zaskoczą!

skraplająca się wilgoć na oknach w mieszkaniuskraplająca się wilgoć na oknach w mieszkaniu Fot. Pixabay

Domowy pochłaniacz wilgoci

Gdy wilgoć w naszym domu jest bardzo dużym problemem, należy rozpocząć walkę jak najszybciej. Gdy wilgoci zbiera się bardzo dużo, warto postawić na porządny pochłaniacz wilgoci, który pomoże nam osuszyć wnętrze i zabezpieczy je przed jej szkodliwym działaniem. 

Jednak gdy wilgoć pojawia się tylko sporadycznie warto postawić na proste, tanie i domowe sposoby na walkę z tym niepozornym wrogiem. 

Jednym z najprostszych rozwiązań, które pomogą pochłaniać wilgoć jest - zastosowanie ryżu, którego właściwości higroskopijne pomogą pozbyć się nadmiaru wilgoci. Domowy pochłaniacz wilgoci z ryżu to tak na prawdę proste paczuszki, do których należy nasypać ryż i położyć tak przygotowane paczuszki przy oknach, w łazience lub szafach. Gdy zależy Ci również na odświeżeniu powietrza, możesz ryż skropić kilkoma kroplami olejku eterycznego, który nada delikatny i przyjemny zapach. 

Podobnie do ryżu działa soda oczyszczona, która nasypana do pudełeczek, lub małych miseczek i rozstawiona po mieszkaniu pomoże pochłaniać nadmierną wilgoć. Tak przygotowane miseczki, przykryj gazą i wymień sodę gdy zauważysz, że zrobiła się twarda.