Okazja by podziękować ukochanym nauczycielom za ich ciężką pracę! Jak wybrać idealny prezent na Dzień Nauczyciela?

Dzień Edukacji Narodowej, lub jak częściej bywa nazywany - Dzień Nauczyciela obchodzony corocznie 14 października to okazja by podziękować nauczycielom i pracownikom edukacji, za trud, który wkładają w nauczanie i wspieranie kolejnych pokoleń.

Dzień Nauczyciela obchodzony jest 14 październikaDzień Nauczyciela obchodzony jest 14 października Fot. Pexels

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego zostało ustanowione w kwietniu 1972 roku i zostało określoną ustawą: Kartą praw i obowiązków nauczyciela. Znamy je pod nazwą Dzień Nauczyciela, który upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została ustanowiona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 roku. 

Corocznie z okazji Dnia Nauczyciela w szkołach odbywają się spotkania, przedstawienia i apele na cześć naszych belfrów, to wyjątkowa  okazja by podziękować nauczycielom za ich ciężką pracę i cierpliwość. 

Dzień Nauczyciela obchodzony jest nie tylko w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, ale również na uczelniach. To okazja nie tylko dla dzieci i ich rodziców by podziękować swoim nauczycielom, ale również okazja by wręczyć nagrody i dyplomy dla wyróżniających się edukatorów. 

Jak najlepiej podziękować nauczycielom?

W Dniu Nauczyciela wszyscy uczniowie tradycyjnie dziękują swoim wychowawcom oraz wręczają im kwiaty i małe upominki. Warto pokazać, że jesteśmy wdzięczni za wysiłek i pracę którą wykonują, warto więc docenić swoich nauczycieli i postawić na małe drobiazgi, które każdego dnia będą im przypominać o naszej wdzięczności. 

Prostym i tanim pomysłem na prezent jest kubek dla nauczyciela. W końcu każdy nauczyciel potrzebuje rano mocnej, aromatycznej kawy, oraz herbaty szczególnie łagodzącej podrażnienia strun głosowych, gdy przez cały dzień musi tłumaczyć zasady fizyki lub odmiany przez przypadki. 

Kubki ze śmiesznymi napisami, lub kubki najlepszego nauczyciela to dobry upominek, który z pewnością zostanie wykorzystany. 

Kubki dla najlepszego nauczycielaKubki dla najlepszego nauczyciela Fot. Empik foto

Plakaty, puzzle i kartki dla nauczyciela to również dobre pomysły, które pokażą belfrowi, że robi dobrą robotę! Plakat ze słownikową definicją najlepszej nauczycielki? Na pewno wywoła uśmiech na twarzy każdej edukatorki. A plakat klasowy dla wychowawcy będzie wspaniałą pamiątką na kolejne lata!

Plakaty dla nauczycielaPlakaty dla nauczyciela Fot. Empik foto

Warto dziękować, a Dzień Nauczyciela jest dobrą okazją by podziękować właśnie nauczycielom, za pracę, którą wkładają w edukację naszych dzieci. W końcu przygotowywanie lekcji, sprawdzanie kartkówek i planowanie nowych scenariuszy zajęć to nie jest prosta praca, którą można wykonywać 9-17. Nauczyciele często wkładają w swoją pracę znacznie więcej i za to im tego dnia dziękujemy! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.