Klasyczna elegancja stylu hampton w salonie? Musisz znać te 3 podstawowe zasady stylu ze wschodniej części Long Island!

Magdalena Polak
11.10.2022 21:02
We wnętrzach w stylu Hampton czujemy się jak w luksusowym nadmorskim kurorcie. Jasne kolory, miękkie kanapy i naturalne materiały to synonimy luksusu, które zachęcają do relaksu. Wnętrza te są nie tylko eleganckie i przytulne, ale również ponadczasowe! Jakimi zasadami należy się kierować by odtworzyć ten styl w salonie?

Wnętrze w stylu hamptonWnętrze w stylu hampton Fot. Shutterstock

Styl Hampton narodził się w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Malownicza, nadmorska okolica wpłynęła na projektantów z całego świata, którzy czerpiąc z lokalnych inspiracji starają się odtworzyć klimat nadmorskich, amerykańskich kurortów. 

Od kilku lat styl ten zyskuje na popularności również w Polsce. Jakimi zasadami należy się kierować by odtworzyć ten styl w salonie?

1. Stonowane kolorystyka

Styl hampton to przede wszystkim stonowana kolorystyka, we wnętrzach tych nie ma miejsca na krzykliwe, intensywne kolory. Aranżacja wnętrz inspirowanych nadmorskimi kurortami za za zadanie uspokoić mieszkańców i zapewnić im wyjątkową przestrzeń relaksu. Kolory w takim wnętrzu to najczęściej neutralne beże, biele i jasne szarości oraz błękity, dzięki jasnej palecie barw wnętrza te zdają się wyjątkowo przestronne. 

2. Odpowiednie dodatki

W klimatycznych wnętrzach dopuszczalne jest wykorzystanie ciemnych kolorów, takich jak naturalne brązy i czernie, by uzyskać kontrast dodatków względem całej aranżacji. Ciemne kolory mają najczęściej takie dodatki jak żyrandole, ramy obrazów czy luster oraz pomniejsze dodatki. 

3. Wygoda jest najważniejsza

Hampton to styl, który miał za zadanie być synonimem relaksu i wypoczynku, dlatego we wnętrzach tych najważniejsza jest wygoda. Stąd najczęściej widzimy duże, miękkie i wygodne kanapy, które są najważniejszym elementem w salonie, to wokół nich kręci się całe życie. Miękkie dodatki w postaci poduszek, koców i narzut dodatkowo nadają przytulności i zachęcają do wypoczynku. 

Więcej o: