Rośliny domowe inaczej? Zielona ściana w salonie cię zachwyci!

Każdy z nas w jakimś stopniu potrzebuje kontaktu z naturą, a w naszym zabieganym życiu prostym rozwiązaniem są często rosliny domowe, które pozwalają nam czuć się chociaż odrobinę lepiej w świecie pełnym betonu i plastiku. W małym mieszkaniu, lub gdy chcemy prawdziwie zanurzyć się w domowej zieleni świetnym rozwiązaniem będą zielone ściany!

Rośliny we wnętrzu to sposób na kontakt z naturąRośliny we wnętrzu to sposób na kontakt z naturą Fot. Pixabay

Rośliny we wnętrzu mogą zabierać sporo miejsca, kwietniki i doniczki na parapetach mogą z każdym nowym pędem zawłaszczać coraz więcej miejsca. W tym przypadku, gdy musisz oszczędzać przestrzeń w mieszkaniu świetnym rozwiązaniem będzie ogród wertykalny, zawieszony na ścianie nie zajmuje sporo miejsca, a pozwoli cieszyć roślinami we wnętrzu. 

Zielona ściana w salonie z pewnością przyciągnie wzrok i będzie nietypowym bohaterem wnętrza. Możesz być pewna, że wszyscy goście zwrócą na nią uwagę. Przygotuj się więc by odpowiadać na pytania jak ją zrobiłaś, jak odpowiednio ją pielęgnować i skąd taki nietypowy pomysł na zaaranżowanie zieleni we wnętrzu. 

Zielona ściana to piękne pnącza, różnokolorowe liście i trójwymiarowa dekoracja ściany, która jednocześnie zadba o odpowiedni mikroklimat we wnętrzu. Usytuowana na przeciw biurka, pozwoli również na relaks oczu. 

Czy ogrody wertykalne pasują do każdego wnętrza? Zależnie od doboru roślin, zielona ściana sprawdzi się w każdym stylu. Minimalistyczne, nowoczesne wnętrza będą zachwycać dzięki pięknym i nietypowym liściom, style boho i vintage to piękne tło dla wielokolorowych kompozycji. Zieloną ścianę z łatwością wkomponujesz w każdym mieszkaniu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA