Dekoracje z dyni we wnętrzach

Dziś dynia to nie tylko symbol Halloween, ale też jesienna ozdoba domu i ogrodu. Przedstawiamy inspiracje na jesienne dekoracje we wnętrzu z dynią w roli głównej

dekoracje z dynidekoracje z dyni fot. pexels

Są takie owoce i warzywa, które nie tylko doskonale smakują, ale też pięknie wyglądają. Do nich należy dynia. Wraz z odejściem lata, kiedy w powietrzu czuć już chłodne jesienne powietrze, w sklepach i na straganach pojawia się dynia w najróżniejszych odmianach. Nieważne, czy wybierzemy ozdobną, czy tą najzwyklejszą - z każdej z nich możemy zrobić fantastyczne dekoracje domu. Jesienny stół bez dyni jest jak samo smutny jak letni bez świeżych kwiatów.

dekoracje z dynidekoracje z dyni fot. pexels

Dynie idealnie nadają się do układania z nich kompozycji. Możemy je ustawić w różnych miejscach domu. Już jedna-dwie dynie postawione obok kwiatów w wazonie i palących się świeczek  potrafią pięknie przystroić stół, komodę, czy parapet. 

Dynie umieszczone na efektownej tacy w towarzystwie innych darów natury będą prezentować się świetnie. Możemy wykorzystać owoce, orzechy i warzywa, jakie akurat mamy w domu. Całość będzie wyglądać rewelacyjnie!

dekoracje z dynidekoracje z dyni fort. pexels

Z dyni możemy wykonać wiele różnych ozdób, np. lampiony. Wystarczy wydrążyć miąższ, wyciąć ozdobne wzory i umieścić w środku dyni zwykły tealight. Własnoręcznie zrobiony lampion wspaniale oświetli pokój rzucając na ściany bliki cieni.

Z dyni możemy zrobić piękny wazon. Wydrążmy miąższ i ułóżmy w środku kompozycję z liści, suszonych kwiatów, orzechów, jarzębiny. 

Większe gatunki dyń świetnie się sprawdzą jako ozdoba tarasu, drzwi wejściowych albo schodów. Ustawmy je obok siebie w artystycznym nieładzie. W towarzystwie roślin i kwiatów będą wyglądać pięknie. Dynie po wydrążeniu miąższu, mogą służyć jako osłonka na doniczkę.

dekoracje z dynidekoracje z dyni fot. pexels

Hitem tej jesieni jest dynia biała. Co prawda, nie jest tak popularna, jak pomarańczowa. Występuje w naturze w różnych wielkościach. Mniejsze okazy możemy umieścić w ozdobnych misach, obok ozdób z szyszek i suchych gałązek.

Chociaż prawdziwe dynie wyglądają naturalnie i pięknie, nie obawiajmy się tych sztucznych. Dynie z welwetu to przebój tego sezonu. Te  oryginalne dynie już podbijają Instagram, teraz czas, aby podbiły twoje wnętrze.

dekoracje z dynidekoracje z dyni fot. pexels, shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.