Jak zrobić samemu ozdoby na Halloween z papieru? Dużo inspiracji

Agnieszka Hasiec
19.10.2022 19:00
Własnoręczne dekorowanie domu może przynieść wiele frajdy. Włączając w to innych członków rodziny, możemy wspólnie spędzić kreatywnie czas. Pokażemy, jak w prosty i niedrogi sposób przygotować papierowe ozdoby na Halloween

Ozdoby na Halloween z papieru to szybki i tani sposób na przygotowanie domu na ten niezwykły wieczór. Możesz po prostu powycinać z papieru dowolne kształty lub stworzyć nieco bardziej wymyślne formy.

Nietoperze z papieru

Papierowe nietoperze możesz wyciąć z papieru w dowolnych kolorze jako płaski kształt albo wykonać nietoperza z origami - to już bardziej zaawansowana konstrukcja. Gotowe nietoperze rozłóż na stole lub półkach, stwórz ciekawą kompozycję z innymi elementami lub zawieś w oknach. 

ozdoby z papieru na Halloweenozdoby z papieru na Halloween fot. pexels

Papierowe duszki na słomki do napojów i wykałaczki

Papierowe duszki to świetna ozdoba napojów. Najpierw należy przygotować szablon duszka. Bez problemu znajdziemy gotowe szablony w sieci. Dwa duszki muszą być ze sobą połączone, aby słomka (lub wykałaczka) była sklejona w środku. Składamy wzór i gotowe! Teraz wystarczy serwować napoje oraz nadziać ulubione przysmaki na wykałaczki.

 

ozdoby z papieru na Halloweenozdoby z papieru na Halloween fot. pexels

Papierowa dynia

Dynię z papieru możesz zrobić w wersji płaskiej lub trójwymiarowej. Wytnij kształt dyni z kolorowego brystolu, a następnie oczy oraz uśmiech. Tak przygotowany kształt możesz dowolnie ozdobić, np. brokatem. Do wykonania dyni może posłużyć papierowy talerzyk. Pomaluj go, a następnie wytnij z czarnego papieru straszną minę  i przyklej ją.

Dynia z niespodzianką w środku 

Zaczynamy od przygotowania zawartości. Mogą do tego posłużyć drobne łakocie, np. kilka cukierków. Zawijamy je ciasno np. foliową siateczką. Następnie wycinamy spory kawałek pomarańczowej bibuły marszczonej, a jego środku umieszczamy przygotowaną zawartość. Całość pakujemy (można wspomóc się gumką recepturką). Na koniec z paska zielonej bibuły dorabiamy ogonek. 

ozdoby z papieru na Halloweenozdoby z papieru na Halloween fot. pexels

.

Papierowe lampiony

Papierowe lampy kupisz w wielu marketach za kilka złotych. Wystarczy nieco je przerobić, pomalować  na odpowiedni kolor i domalować straszne miny.

ozdoby z papieru na Halloweenozdoby z papieru na Halloween fot. pexels

Więcej o: