Jak pozbyć się myszy z domu? Wydaj kilka złoty, a dzięki tym trikom gryzonie wyniosą się na dobre!

Nadejście jesieni często oznacza, że w naszym domu mogą pojawiać się mali nieproszeni goście, a ich obecność może być nawet zagrożeniem dla naszego zdrowia. Mowa oczywiście o myszach, które wraz z nadejściem brzydkiej pogody wchodzą do naszych domów i garaży. Podpowiadamy jak pozbyć się ich na dobre!

Jak pozbyć się myszy z domu?Jak pozbyć się myszy z domu? Fot. Pixabay

Myszy wchodzą do naszych domów szukając pożywienia, te małe zwierzątka mogą okazać się sporym utrapieniem i bez wątpienia nie należy bagatelizować ich obecności. Myszy w domu mogą narobić sporych szkód, nie tylko w naszych zapasach, ale mogą spowodować również uszkodzenia ścian, drzwi, czy instalacji elektrycznych. Dlatego tak istotne jest by szybko się ich pozbyć. 

Podpowiadamy skuteczne i humanitarne sposoby by odstraszyć myszy z naszego domu. 

Zapachowy odstraszacz na myszy! Te zapachy zapewnią Ci spokój i zapewnią bezpieczeństwo domu przed zniszczeniami jakie mogą zrobić te niepozorne gryzonie. 

Myszy nie lubią zapachu niektórych roślin, dobrym rozwiązaniem jest więc posadzenie ich wokół domu, lub postawienie w donicach na tarasie, blisko wejścia do domu i bramy garażowej, 

Jakie zapachy są najbardziej nielubiane przez myszy? 

Jest to: mięta, oleander, rumianek, wrotycz i dziewanna. 

Myszy nie lubią również zapachu lakieru do włosów, spryskując nim potencjalne drogi wejścia do domu uzyskamy podobny efekt jak sadząc rośliny. 

Za kilka złotych możesz również przygotować domowej roboty preparat odstraszający gryzonie. W tym celu potrzebujesz jedynie octu, który należy rozpylić w miejscach pojawiania się myszy. Warto skorzystać z butelki ze spryskiwaczem, dzięki czemu z łatwością rozprowadzisz ten płynny odstraszacz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.