Fabryka Norblina wśród najlepszych sześciu projektów na świecie, teraz z nagrodą 2022 ULI Global Awards for Excellence!

Obiekt na warszawskiej woli zaprojektowany przez PRC Architekci znalazł się wśród zwycięzców jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w branży deweloperskiej - 2022 ULI Global Awards for Exellence.

Jury konkursu 2022 Urban Land Institute wyłoniło 5 finalistów do nagród Europe Awards for Excellence. Znalezienie się w nominowanej piątce to już wspaniałe wyróżnienie dla projektów z zakresy zabudowy i zagospodarowania. Ale z grona pięciu finalistów wyłoniono następnie trzech zwycięzców, wśród których znalazła się Fabryka Norblina w Warszawie!

Pozostałe dwa nagrodzone projekty to Latitude w Paryżu oraz Méca (Maison de l’E?conomie Creatives et de la Culture en Aquitaine) w Bordeaux z Francji. 

Następnie sześć najlepszych projektów z całego świata zostało nagrodzonych jako zwycięzcy 2022 ULI Global Awards For Excellence. Warszawska Fabryka Norblina znalazła się w tym gronie wraz z dwoma obiektami z Ameryki Północnej, dwoma z regionu Azji i Pacyfiku oraz jeszcze jednym obiektem z Europy. 

 
Trudno opisać słowami radość i satysfakcję, która towarzyszy nam przy tej okazji. Fabryka Norblina to nieruchomość, którą kupiliśmy najszybciej w historii naszej Grupy, ale najdłużej trwał proces jej przygotowania, a następnie rewitalizacji i budowy – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu, CIO/CFO w Grupie Capital Park. - W tym projekcie łączą się wszystkie nasze doświadczenia zdobyte w trakcie realizacji m.in. Eurocentrum Office Complex czy Royal Wilanów, zarówno jeśli chodzi o proces inwestycyjny, jak i ideę placemaking, którą z takim sukcesem zaimplementowaliśmy w Fabryce Norblina. Ogromnie dziękuję całemu zarządowi firmy, naszemu zespołowi, inwestorom, bankom, które uwierzyły w nasz pomysł, projektantom i niezliczonym firmom wykonawczym zaangażowanym w cały proces

Cały proces rewitalizacji zakładów Norblin rozpoczął się już w 2008 roku. Jednak całe przedsięwzięcie okazało się o wiele bardziej wymagające i skomplikowane. Już samo przygotowanie projektu stawiało przed architektami wiele wyzwań, szczególnie by sprostać wytycznym konserwatorskim. Prace budowlane na obiekcie trwały cztery lata, ale dzięki zaangażowaniu konserwatorów przywrócono do życia wspaniałe budynki, nad którymi została dobudowana ośmiopiętrowa nowoczesna przestrzeń biurowa, która została zaprojektowana tak by odzwierciedlać industrialny charakter obiektu. 

Fabryka Norblina na warszawskiej woli to obecnie ponad 65 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego 24 tysiące zostały zaadaptowane na przestrzeń kulturalną, gastronomiczną i usługową. Jest to ważne miejsce na biznesowej mapie Warszawy, w biurowej części Fabryki Norblina znajdują się siedziby takich firm jak między innymi Allegro czy Globalne Centrum Usług Biznesowych Japan Tobacco International. 

Czym jest ULI Global Awards for Excellence?

Program prowadzony przez Urban Land Institute jest prowadzony od 1979 roku, a jego celem jest docenienie i wyróżnienie najwybitniejszych projektów i wysiłków na rzecz rozwoju inwestycji. Projekty które zwyciężają w tym konkursie cechują się najwyższymi standardami w rozwoju branży deweloperskiej. Co ważne ULI Awards for Excellence nie skupiają się jedynie na projekcie, ale ważny jest dla nich cały proces rozwoju projektu. 

Więcej o: