Design czy wygoda? Najwygodniejsze i designerskie poduszki

Dekoracyjne poduszki znacznie różnią się od wygodnych poduszek na których śpimy. Najmodniejsze poduszki supły są świetną dekoracją salonu i zapewnią nam komfortowy wypoczynek.

Najmodniejsze dekoracyjne poduszki

Kolorowa poduszka supeł z pewnością ożywi salon i ubarwi aranżację każdego wnętrza. Poduszki wykonane z bawełny z wypełnieniem wykonanym z silikonowego puchu to wygodna alternatywa dekoracji kanapy czy kącika relaksu. Supły i węzły układane są w ciekawe kształty i zaskakują wyglądem, przyciągając wzrok we wnętrzu. 

Poduszki supłyPoduszki supły Fot. ceneo

Dekoracyjne poduszki są świetnym i tanim rozwiązaniem by w prostu sposób odświeżyć wnętrze. Kolorowe graficzne wzory lub śmieszne kształty sprawdzą się w każdym wnętrzu. Poduszka w kształcie pandy znajdzie swoje miejsce nie tylko w pokoju dziecka, ale również w maksymalistycznie i popartowo urządzonym salonie. Wnętrze boho zyska dzięki poduszkom z naturalnych materiałów w naturalnych i jasnych kolorach. 

Poduszki dekoracyjnePoduszki dekoracyjne Fot. Ceneo

Jak wygodnie się wyspać?

Poduszki dekoracyjne nie mają na celu zapewnić nam wygodnego snu, w tym celu warto poszukać komfortowych modeli, które zapewnią idealne podparcie dla szyi, ramion i głowy. Wybór odpowiedniej poduszki do spania jest niezwykle ważny, w pierwszej kolejności należy się więc zastanowić jak najczęściej śpimy. Na brzuchu? Na boku? A może na plecach? Wybór poduszki, która zapewni nam odpowiednie podparcie w każdej pozycji wpłynie znacząco na jakość naszego snu. 

A może poduszka wodna z regulacją wypełnienia? 

Wodna poduszka, posiadająca regulację napełnienia znacznie odciąży mięśnie szyi i ramion pozwalając na zdrowy i wygodny sen. 

Poduszka wodna, którą możemy napełnić wodą do odpowiadającego nam poziomu może zapobiegać porannym bólom szyi oraz głowy. Dzięki możliwości dostosowania wysokości zapewnia ona optymalne podparcie głowy podczas snu, dzięki czemu mięśnie mogą odpocząć. 

Poduszka wodna i poduszki ortopedycznePoduszka wodna i poduszki ortopedyczne Fot. Ceneo

A co w środku poduszek?

Kiedyś poduszki wypełniane były głównie pierzem i puchem, jednak nie jest to dobre rozwiązanie dla alergików, naturalne wypełnienie może uczulać. Jednak, gdy nie jesteśmy alergikami poduszki z puchem gęsim będą najlepszym rozwiązaniem, jest on przewiewny i absorbuje wilgoć. Takie poduszki umożliwiają również spanie w każdej pozycji. 

Innym rozwiązaniem są również poduszki piankowe, które wykonane są z wysokoloelastycznej lub termoelastycznej pianki. Poduszki takie sprawdzą się dla osób z alergiami, oraz tych które miewają problemy z kręgosłupem, ponieważ idealnie dopasowują się do kształtu głowy i szyi zapewniając optymalne podparcie. 

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym, mogą wydawać się najprostszym rozwiązaniem, nawet gdy nie zapewniają idealnego podparcia dla szyi, jednak są one antyalergiczne i nadają się do prania w pralce. Dzięki czemu z łatwością zachowamy ich czystość. 

Zdrowy sen to podstawa, wygodne poduszki pomogąZdrowy sen to podstawa, wygodne poduszki pomogą Fot. Pexels

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.