Nakładki na schody powracają. To praktyczne i komfortowe zabezpieczenie stopni

MATERIAŁ PROMOCYJNY
21.10.2022 17:45
Właściwe zabezpieczenie schodów to podstawa. Praktycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie nakładek schodowych. Zabezpieczą stopnie przed zarysowaniem, ochronią przed poślizgnięciem się, zapewnią komfort chodzenia.

Zalety nakładek schodowych

Nakładki schodowe powracają. Posiadają mnóstwo zalet. Chronią nas przed poślizgnięciem się podczas wchodzenia i schodzenia po schodach, zabezpieczają stopnie przed zarysowaniami. Są uniwersalne - nadają się na schody drewniane, marmurowe, czy te z metalu. Są przyjemne w dotyku. Nawet najtańsze dywaniki na schody posiadają przyjemną fakturę, a dzięki temu zapewniają komfort przechodzenia gołymi stopami. Ich atutem są także atrakcyjne ceny. 

nakładki na schodynakładki na schody fot. ceneo

Rodzaje nakładek i estetyka

Nakładki wykładzinowe występują w wielu materiałach, barwach oraz kształtach. Same w sobie będą efektownym dodatkiem dekoracyjnym do wystroju wnętrza. Nakładki na schody, podobnie jak dywany,  mogą mieć wyjątkowe kształty i kolory, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do wielu aranżacji. Możemy dobrać je w taki sposób, aby "stapiały" się ze schodami lub na zasadzie kontrastu. Maty mogą być montowane w dwóch wersjach: jako nakładki prostokątne lub półokrągłe. Dopasowanie ich do konkretnych schodów nie powinno być trudne. 

nakładki na schodynakładki na schody fot. ceneo

Trwałe i łatwe w utrzymaniu

Dywaniki na schody najczęściej wykonane są z igłowanej tkaniny, dzięki czemu wygłuszają stąpanie, są antypoślizgowe i ciepłe. Są zawijane, aby zabezpieczyć zarówno wierzch, jak i przód stopni. Samoprzylepne punkty na ich odwrocie pozwalają prosto i szybko przymocować nakładki na schodach.  Gdy postawimy na nich stopę, poczujemy miękkość i przytulność. Ponadto mata solidnie trzyma się podłoża, dzięki antypoślizgowemu spodowi z lateksu, co zapobiegnie poślizgnięciu się. Nakładki schodowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Możemy je prać w pralce. 

nakładki na schodynakładki na schody fot. ceneo