Rękawice kuchenne i fartuchy są niezbędne w kuchni! Najciekawsze propozycje

Każdego dnia możemy spędzać w kuchni nawet kilkadziesiąt minut. Codziennie przygotowywujemy śniadania, gotujemy obiady, i za każdym razem jesteśmy narażeni na skaleczenie, poparzenie, a w najlepszym wypadku na zabrudzenie ubrań. Przedstawiamy najciekawsze propozycje tekstylii kuchennych

Gotowanie, pieczenie czy smażenie niesie za sobą zagrożenie nie tylko w postaci zabrudzenia ubrań, dlatego warto zawsze pamiętać o założeniu fartucha kuchennego, który wykonany z odpowiedniego materiału, jest kolejną warstwą chroniącą nasze ciało przed poparzeniem. Podobną rolę pełnią rękawice kuchenne, dzięki którym jesteśmy w stanie wyciągać z piekarnika gorące blachy i naczynia. 

Rękawice przeznaczone do krojenia

Gdy obawiamy się skaleczenia podczas codziennych czynności w kuchni warto postawić na rękawice, które zabezpieczą nasze dłonie podczas krojenia, szatkowania, ale również podczas ścierania na tarce. 

Wyjątkowy materiał, jest oddychający ale chroni nasze dłonie przed bolesnymi skaleczeniami. Dzięki takiej rękawicy nie musimy się obawiać, że ześlizgnie nam się dłoń na tarce, lub omsknie nam się nóż. Praca w kuchni z takimi rękawicami jest o wiele bezpieczniejsza. 

Rękawica do szatkowaniaRękawica do szatkowania Fot. Ceneo

Rękawice kuchenne

Większość dań w naszej kuchni to posiłki przygotowywane na ciepło, z tego powodu szczególnie jesteśmy narażeni na oparzenia przez kontakt z gorącymi naczyniami i sprzętem kuchennym. By wyciągać blachę z piekarnika, czy przenosić gorące garnki najlepiej sprawdzą się porządne rękawice kuchenne, które ochronią nas przed poparzeniem i zadbają o nasze bezpieczeństwo w kuchni. 

Rękawice kuchenne wykonane z odpowiednich materiałów izolują od wysokich temperatur, a do tego mogą być interesującym dodatkiem we wnętrzu. Warto dobrać modele, które będą pasować do naszego wnętrza. Najlepsze rękawice kuchenne pokryte są silikonem, co czyni je odporne na bardzo wysokie temperatury, a także zapewnia pewny chwyt naczyń. 

Fartuchy kuchenneFartuchy kuchenne Fot. Ceneo

Fartuchy kuchenne

Gotując i przygotowując posiłki, warto zadbać o swoje ubrania, nie chcemy w końcu by na naszych ubraniach pozostał ślad po każdym gotowanym daniu. Nawet czując się pewnie w kuchni, będąc mistrzem gotowania, zawsze istnieje możliwość zabrudzenia ubrania, a tłuste kuchenne plamy nie są łatwe do wybawienia. By zabezpieczyć naszą garderobę przed zabrudzeniami warto wybrać fartuchy kuchenne, które uchronią nas przed zniszczeniem ubrań. 

Obecnie znaleźć możemy wiele bardzo ciekawych wzorów fartuchów, które ubarwią nam czas spędzony w kuchni. Piękne wzory na dobrze skrojonych fartuchach będą super dodatkiem dla każdej kucharki i kucharza. 

Fartuchy z obrazem Moneta i Van GoghaFartuchy z obrazem Moneta i Van Gogha Fot. Ceneo

Więcej o: