Zdjęcia z drona ukazały budowę długiego na 170 km linearnego mega miasta w Arabii Saudyjskiej!

Magdalena Polak
25.10.2022 17:00
Arabia Saudyjska słynie z ambitnych projektów architektonicznych, jednak zaprezentowany kilka miesięcy temu The Line szczególnie zaskakuje skalą i rozmachem! Mega miasto o długości 170 km ma być samowystarczalne i pozbawione samochodów. Najnowsze zdjęcia ukazują pierwsze prace budowlane!
 

Kilka miesięcy temu w sieci zawrzało, gdy Arabia Saudyjska zaprezentowała swój nowy projekt futurystycznego idealnego miasta - The Line. Gigantyczna inwestycja miasta w formie jednego budynku o długości 170 km przez wielu opisywana była jako wyjątkowo ambitne aspiracje, ale również jako czyste szaleństwo i koszmar urbanisty. Ten projekt przykuwał uwagę, ale wielu z nas chyba nie sądziło, że na prawdę zostanie zrealizowany. 

Jednak ostatnie dni przyniosły aktualizację, a w sieci możemy znaleźć nagrania z dronów ukazujące roboty ziemne na placu budowy tego mega miasta! 

Elewacja zewnętrzna ma być wykonana z luster, dzięki czemu ma odbijać otoczenie wokół konstrukcji, czyli pustynię. Projekt "The Line" ma powstać w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej, a sam początek konstrukcji znajdzie się w Zatoce Akaba na Morzu Czerwonym. 

Projekt Linearnego miasta w Arabii Saudyjskiej to wizja zakładająca konstrukcję szeroką na 200 metrów, a całe miasto jest w niej podwieszone nad główną osią komunikacyjną. Ambitne plany zakładają, że cały 170 kilometrowy projekt będzie samowystarczalny i pozbawiony samochodów! Ta przełomowa wizja zakłada również założenia miasta 5 minutowego - wszystkie elementy tkanki miejskiej będą oddalone od siebie tak by dotrzeć do nich pieszo w czasie nie dłuższym niż 5 minut. Całe miasto jest przewidziane dla 9 milionów mieszkańców! 

Opublikowane kilka dni temu nagranie z drona, zrealizowane przez firmę Ot Sky odsłania tajemnice i ukazuje prace nad mega miastem The Line. Wielu obserwatorów na świecie nie wierzyło, że miasto to ma szansę powstać, jednak najnowsze kadry rzucają nowe światło na tą sprawę. 

Film z drona ukazuje liczne koparki i maszyny na wielkim szerokim, liniowym rowie na środku pustyni. Wykop ten przygotowywany jest pod fundamenty 170 km miasta linearnego, lub pod system komunikacji, który przewidziany jest pod miastem. 

Na więcej szczegółów pozostaje nam nadal czekać. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • cigol

  Oceniono 9 razy 9

  Taka wieś ulicówka, coś jak u nas Zawoja.

 • adin_null_adin

  Oceniono 5 razy 5

  NIc tak nie ujawnia głupoty projektantów jak burze piaskowe.

 • rigmec

  Oceniono 4 razy 4

  Kolejnym projektem jest resort...narciarski. Taki mają rozmach.

 • welarg

  0

  Dlaczego takie miasto musi mieć kształt linii prostej, a nie np. spirali Archimedesa ?

 • welarg

  0

  Oskar Hansen by się ucieszył.

 • 7mld.egoistow

  0

  Takie wspolczesne piramidy (glupoty).
  Ilość ofiar wśród pracowników pewnie też będzie zbliżona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX