Ememem -to nie literówka w nazwie amerykańskiego rapera, ale francuski artysta który upiększa dziurawe ulice!

Francuski artysta Ememem słynie ze swojej niecodziennej sztuki ulicznej, artysta wykonuje ceramiczne i kolorowe mozaiki w... dziurach na drogach.

Sztuka, której podjął się anonimowy artysta to tak zwany "flackings", co z francuskiego słowa flaque oznacza kałuże.

Dziury w drogach są niezwykle irytujące, i rzadko słyszymy na ich temat pozytywne komentarze. Jednak dzięki pracy francuskiego artysty dziury stały się elementem ozdobnym i atrakcją. W samym Lyonie, Ememem wypełnił mozaiką około 350 dziur, ale więcej przykładów jego prac możemy znaleźć w całej Europie.

Ememem bywa również nazywany francuskim Banksym, i zdecydowanie możemy dostrzec pewne podobieństwa. Podobnie jak brytyjski artysta sztuki ulicznej, francuski twórca ceramicznych mozaik pozostaje anonimowy i nie mamy wielu informacji na jego temat. Jak sam mówi nie jest zbyt utalentowany jeśli chodzi o komunikację interpersonalną, jednak niewątpliwie nie można mu odmówić talentu w jego dziedzinie sztuki.

Francuski artysta nazywa swoją pracę - sztuką leczenia ulic, jednak w zasadzie jego praca jest na granicy legalności. Nie ma on nigdy pozwolenia na ingerencję w przestrzeń publiczną i często pracuje nocami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.