Dom pokryty gryzmołami! Dzieło sztuki do mieszkania jako czarno-biały kreskówkowy rysunek

Mr Doodle od kilku lat tworzy kreskówkowe czarno-białe rysunki, jednak tym razem możemy powiedzieć że wyszedł ze swoją sztuką poza ramy tego co nam znane i pokrył swoimi rysunkami wszystkie 12 pokoi w luksusowej rezydencji! Jego rysunki są wszędzie, pokrywają każdy kawałek domu.
To było moje marzenie jeszcze z dzieciństwa. Od kiedy rodzice pozwolili mi rysować po ścianach w moim pokoju, postanowiłem sobie, że gdy dorosnę, cały swój dom pokryję moimi rysunkami. [...] Wszystko, co do tej pory robiłem, prowadziło ku realizacji tego dzieła" — wyjaśnił artysta na swoim Instagramie.

Sam Cox, którego znamy pod pseudonimem Mr Doodle, to brytyjski artysta, który przez ponad ostatnie lata "bazgrał" na ścianach swojego domu. Pokrył on swoimi rysunkami cały dom, od podłogi po sufit, od kanapy, po suszarkę. Bazgrołami pokryte są ściany, meble i wszelkie domowe sprzęty, dzięki czemu możemy obserwować na prawdę spektakularne dzieło. 

Z wyliczeń Mr Doodle wynika, że zużył on na swoje rysunki ponad 900 litrów białej farby, 286 butelek czarnej farby rysunkowej oraz 401 puszek czarnego sprayu!

Czarno biały dom znajduje się na terenie hrabstwa Kent w Anglii. 

Sam Cox rozpoczął swoje rysunkowe dzieło w sypialni, a stamtąd bazgroły rozlały się po całym domu!

Artysta wraz ze swoją żoną planuje zamieszkać w rezydencji, moglibyśmy się zastanawiać czy w takich wnętrzach da się mieszkać, czy da się w nich zrelaksować, czy zasnąć? Jednak para zgodnie przyznaje, że przyzwyczaili się już do rysunków i z łatwością potrafią się poruszać po tym domu. 

Każdy pokój i pomieszczenie w domu ma swój rysunkowy motyw przewodni. Sypialnia to kraina marzeń, łazienka jest podwodnym królestwem oceany, a pokój do myślenia wypełniony jest chmurami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.