Ten kolor będzie rządził we wnętrzach w 2023 roku!

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
02.11.2022 19:00
To jeden ze szlachetniejszych odcieni zieleni: przybrudzony, zakurzony, zamglony, z wyraźnymi tonami odcieni brązu. Świetnie komponuje się z kolorami ziemi.

A tym kolorem jest khaki!

khakikhaki fot. shutterstock

 

Khaki -  nazwa pochodzi od słowa kh?ki z języka urdu, które oznacza "zapylony", "koloru pyłu". Khaki określany jest jako wyblakły żółtobrązowy, płowy lub szaro-brązowo-zielony. Pierwsza odzież khaki powstała, aby służy do kamuflażu jako kolor ochronny mundurów wojskowych.

Khaki i kolory ziemi

Kolory ziemi, a w szczególności przygaszone zielenie zachwycają, nie tylko projektantów i dekoratorów, ale także osoby szukające niebanalnych, a zarazem modnych rozwiązań kolorystycznych we wnętrzach. Khaki świetnie komponuje się z modnymi aktualnie stylami wnętrzarskimi, w których kładziemy nacisk na wykorzystywanie naturalnych materiałów, ekologicznych rozwiązań, a także inspiracji ze świata przyrody.

Przestrzeń w kolorze khaki doskonale sprawdzi się u wszystkich osób szukających odprężenia.  Przybrudzona zieleń na ścianach czy w dodatkach pozwoli zrelaksować się i wyciszyć po ciężkim dniu w pracy - z uwagi na swój neutralny ton nie będzie męcząca dla oka.

paleta kolorów ziemipaleta kolorów ziemi fot. shutterstock

Kolor khaki a oliwkowy – czym się różnią?

Czym różni się kolor khaki od oliwkowego? Oba to odcienie zielonego i są kolorami ziemi. Jednak kolor oliwkowy, w odróżnieniu od khaki, ma żółte tony i jest nieco jaśniejszy, khaki zaś posiada lekko brązowe tony, jest neutralny.