Jak udekorować ściany w salonie? Garść inspiracji i pomysłów

Dekoracje ścian to nie tylko obrazy czy plakaty, ale również wiele dekorów ściennych, przedmiotów DIY czy np rośliny. Podpowiadamy w jaki sposób możecie zadbać o odpowiednią dekorację ścian w salonie.

Sposobów na dekoracje ścian w salonie jest wiele i nie mówimy tu jedynie o różnych aranżacjach obrazów i plakatów. Odpowiednie dekory ścienne będą dopełnieniem stylu aranżacji wnętrza. Możemy zdecydować się na zakup gotowych dekoracji, ale ciekawym rozwiązaniem jest również wykonanie dekoracji samemu. Może podejście do próby wykonania samodzielnie dekoracji DIY stanie się nową pasją i hobby. 

Ozdoby ścienne mogą być drewnianą mapą świata, lub mapą zdrapką, zieloną ścianą lub wiszące obiekty 3D. 

Garść inspiracji na dekoracje ścian w salonie

1. Wzorzyste tapety - graficzne tapety to świetny sposób na dekoracje ścian i wyjątkową aranżację wnętrza. 

2. Obrazy i plakaty. Obrazy są tradycyjnym podejściem do dekoracji ściany, jednak również w tym przypadku możemy uzyskać niesamowite efekty. 

3. Zielona ściana. Zieleń na ścianie jest świetną dekoracją w nowoczesnym wnętrzu. Obecnie możliwości są coraz większe, i piękna zielona dekoracja ścian będzie łatwa w utrzymaniu, a dodatkowo będzie oczyszczać powietrze we wnętrzu

4. Makramy są świetną dekoracją DIY. Proste w wykonaniu ze sznurków mogą być również super sposobem na relaks w trakcie długich jesiennych wieczorów.

5. Wiszące rośliny to nietypowy sposób na zieloną dekorację ścian. Proste wiszące wazony możecie wykonać samodzielnie za pomocą jedynie sznurka i kilku słoików.

6. Dekoracje 3D - Pozłacane stalowe, aluminiowe lub plastikowe dekoracje na ściany mogą być świetnym dodatkiem we wnętrzach nie tylko w stylu glamour

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.