Kalanchoe blossfeldiana - kwitnący, niewymagający sukulent

Kalanchoe to pięknie kwitnący sukulent, który szczególnie ozdabia nasze wnętrza właśnie zimą. Jak dbać i pielęgnować tę roślinę?

Kalanchoe blossfeldianaKalanchoe blossfeldiana Fot. Pixabay

Kalanchoe to piękny mały sukulent, który naturalnie występował na Madagaskarze. Kwiaty w formie baldachogron są znakiem rozpoznawczym tej rośliny, a obecnie najmodniejsze odmiany w naszych domach to tak zwane miniaturki. Wymagają one jednak częstszego podlewania, niż typowe odmiany kalanchoe. 

Na jakich stanowiskach najlepiej rośnie kalanchoe?

Sukulent ten lubi jasne i słoneczne stanowiska, jednak źle znosi bezpośrednie promienie słoneczne w godzinach wczesnopołudniowych. Warto zadbać by pomieszczenie, w którym stoi kalanchoe miało stałą temperaturę nie spadającą poniżej 18 stopni Celsjusza. 

Kwiaty kalanchoe występują w kolorach: czerwonym, białym, pomarańczowym i żółtym, a same kwiaty utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. 

Jednak roślina ta jest trująca, więc koniecznie należy ustawić ją w miejscu trudno dostępnym dla dzieci. 

Kalanchoe to sukulent, i w swoich grubych liściach gromadzi rezerwy. Dzięki temu nie musimy jej podlewać tak często. W zimie roślina ta powinna być podlewana bardzo małymi partiami wody, dopiero gdy ziemia wokół jest całkowicie sucha. 

Kalanchoe to roślina, którą dosyć łatwo jest rozmnażać, a do tego celu potrzebujemy jedynie sadzonek liściowych. Zdrowe liście należy umieścić w przepuszczalnym podłożu, którego nie należy zbytnio podlewać, gdyż podobnie jak dorosłe rośliny gromadzą one wodę w liściach, więc w przypadku przelania zgniją. Po ok 4 tygodniach młode pędy będą gotowe do przesadzenia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.