Ten styl zawładnął rynkiem wnętrzarskim. Łazienka industrialna to szykowne i wyraziste wnętrze!

Styl industrialny to nie tylko beton, stal i czerń. Ten surowy nowoczesny styl inspirowany jest klimatem fabryk i obszarów przemyslowych. Styl ten wyróżnia się przemyślaną funkcjonalnością, stonowaną kolorystyką i naturalnymi materiałami.

Surowa nowoczesność inspirowana klimatem fabryk to styl, który w ostatnich latach zdobywał coraz większą popularność. 

W stylu tym najważniejsze są przemysłowe akcenty i stonowana kolorystyka, przede wszystkim kolory takie jak szarości i czernie, ale również kolory naturalnego drewna i czerwonej cegły. 

Jakie płytki wybrać do łazienki w stylu industrialnym?

W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się płytki imitujące beton architektoniczny, lub imitacje czerwonej cegły rozbiórkowej. 

W industrialnej łazience warto również postawić na intensywne kolory ścian i pokryć płytkami tylko jedną ścianę. 

Jak łączyć materiały i kolory w industrialnej łazience?

Naturalne drewno świetnie komponuje się z matową czernią stali, podobnie jak ze szkłem i naturalnym betonem architektonicznym. 

Beton architektoniczny będzie również dobrym dodatkiem dla intensywnych kolorów oraz jasnych płytek. Gdy decydujemy się na czerwoną cegłę we wnętrzu, warto zdecydować się również na proste białe drzwi i zestawienie biało-czarnych dodatków lub płytek. 

Styl industrialny to sposób na aranżację, który często odsłania to co inne style starają się ukryć. We wnętrzach industrialnych dostrzegamy widoczne instalacje oraz surowe ściany. 

W industrialnej łazience ważną rolę pełni również armatura, która często przyciąga wzrok i jest bohaterem w prostej, funkcjonalnej łazience. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.