Odcień GREIGE zastępuje opatrzoną już szarość

Szary kolor gościł w naszych domach przez wiele sezonów. Obecnie coraz częściej zamiast szarości sięgamy po odcień GREIGE

Ściany w odcieniu greigeŚciany w odcieniu greige fot. shutterstock

Jeśli ktoś obawiał się zbyt odważnych kolorów, wybierał szarość. Do niedawna była to baza udanego, modnego wnętrza. Kolor szary gościł w naszych domach przez dobrych kilka lat. Niestety, (a może i "stety"?) moda przemija. 

Obecnie coraz częściej chłodne szarości zastępowane są przez cieplejszy odcień, greige, czyli połączenie beżu oraz szarości, który będzie się zmieniał w zależności od proporcji mieszanych barw.

Wnętrza utrzymane w palecie beżowych szarości:

Powoli odchodzi się od typowo szarych ścian, które zwłaszcza w chłodnych wariantach wywołują uczucie surowości i zimna. Mamy teraz ochotę na cieplejsze barwy, wnoszące przytulność i ciepło. Nie musimy się jednak obawiać, że uzyskamy efekt ciepłego, ale mdłego wnętrza. Greige, dzięki połączeniu beżu z szarością, ma w sobie także chłodniejsze pigmenty.

Szare beże albo beżowe szarości są ponadczasowe oraz stwarzają przyjemny klimat. Greige jest wyjątkowo uniwersalny, pasuje do większości mebli i podłóg. Wnętrze urządzone zgodnie z paletą greige będzie nowoczesne i w trendach.

Beżowa szarość doskonale sprawdzi się na ścianach, nawet w niedużych mieszkaniach. Nie zmniejsza optycznie przestrzeni, a sprawia, że wnętrze wygląda przytulnie i harmonijnie. Greige to świetna baza i gorący trend 2022 roku! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.