Biała kuchnia z elementami drewna. Wygląda pięknie, ale czy jest praktyczna?

Przedstawiamy różne sposoby na aranżację biało - drewnianej kuchni. Odpowiadamy także na pytanie, czy taka kuchnia jest praktyczna.

Sposoby na aranżację biało - drewnianej kuchni

Biało - drewniana kuchnia może być urządzona na wiele sposobów. Poniżej zamieszczamy inspiracje. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Biało - drewniana kuchnia może wcale nie musi być nudna. Biel to kolor kojarzący się z czystością, neutralny i wyciszający. Drewno znakomicie " gra" z bielą dodając jej ciepła i harmonii. Łagodzi jej sterylność. 

Jakie drewno wybrać? Twarde gatunki, takie jak: dąb, buk czy jesion, doskonale się sprawdzą w białej kuchni. Znakomitym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie drewna egzotycznego, np. z gatunku merbau czy teak.

Fronty łączone - białe i drewniane

Fronty łączone - białe i drewnianeFronty łączone - białe i drewniane fot. shutterstock

Białe fronty i drewniany blat

Białe fronty i drewniany blatBiałe fronty i drewniany blat fot. shutterstock

Biały blat,  drewniane fronty + ściana z białej cegły

Biały blat, drewniane fronty + ściana z białej cegłyBiały blat, drewniane fronty + ściana z białej cegły fot. shutterstock

Kuchnia w bieli + drewniane dodatki

Kuchnia w bieli + dodatki w drewnieKuchnia w bieli + dodatki w drewnie fot. shutterstock

 Czy białe meble w kuchni są praktyczne?

Niezaprzeczalnym atutem białych mebli kuchennych jest fakt, że doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach, rozjaśniając i optycznie powiększając wnętrze. Biel stwarza wrażenie lekkości i czystości oraz pozwala w szybki i prosty sposób przeprowadzać częste zmiany wystroju poprzez zastosowanie kolorowych dodatków czy sprzętów.

Porównując ze sobą meble utrzymane w bieli z zabudową w ciemnym kolorze oraz te o błyszczących frontach - kurz i inne zanieczyszczenia najmniej widoczne będą na tych jasnych i matowych. Dodatkowo w mniejszym stopniu uwidaczniają się na nich wszelkiego rodzaju rysy i odpryski. A zatem białe, zwłaszcza matowe meble są jak najbardziej praktyczne!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.