Twórczość Banksy'ego na budynkach w Borodziance! Artysta stworzył mural - manifest na zniszczonym budynku mieszkalnym

Banksy opublikował na swoim instagramie swoje najnowsze dzieło. Tym razem artysta namalował wymowny manifest na zniszczonym budynku mieszkalnym w Borodziance, w Ukrainie.

Najnowszy mural brytyjskiego artysty to wymowne dzieło, którym artysta opowiada się po stronie zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Artysta, który ceni swoją anonimowość, znany jest z prac, które często są ważnym komentarzem na tematy polityczne i społeczne. Graffiti to jego narzędzie, by walczyć na swój sposób z niesprawiedliwością społeczną i polityką. 

Borodzianka to miejscowość w Ukrainie, która jest jedną z najbardziej zniszczonych przez działania wojenne. Rosyjskie naloty spowodowały śmierć setek cywilów pod gruzami zbombardowanych budynków mieszkalnych. To sprawia, że przekaz brytyjskiego artysty staje się jeszcze mocniejszy. Banksy na ścianie zniszczonego budynku mieszkalnego namalował stojącą na rękach młodą gimnastyczkę artystyczną. 

W Ukrainie obserwowano już wcześniej kilka innych dzieł, które namalowane są w stylu niezwykle podobnym do Banksyego, jednak gimnastyczka w Borodziance to pierwsze dzieło, do którego artysta publicznie się przyznał. 

Drugie najczęściej publikowane i prezentowane dzieło w Borodziance to mural przedstawiający mężczyznę który przypominać ma Vladimira Putina, który zostaje pokonany i wywrócony na plecy podczas walki Judo przez młodego chłopca. Jednak Banksy nie potwierdził, że jest to mural jego autorstwa. 

Więcej o: