Diffenbachia - jak dbać o tą niezwykle odporną roślinę doniczkową?

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
15.11.2022 18:58
Difenbachia jest jedną z najbardziej znanych i ozdobnych roślin doniczkowych. Wyróżnia się ona ozdobnymi liścmi i dużą odpornością. Podpowiadamy jak zapewnić optymalny wzrost i pielęgnować difenbachię

DifenbachiaDifenbachia Fot. Pexels

Difenbachia to kilkanaście gatunków roślin pochodzących z Ameryki Południowej i Środkowej, głównie z Meksyku, Argentyny i Paragwaju. 

DIfenbachia to roślina z dużymi i szerokimi liśćmi, które charakteryzują się wielobarwnym i przyciągającym wzrok rysunkiem. Gdy liście rośliny zasychają i opadają wytwarza ona zdrewniały pień. 

Jakie stanowisko wybrać dla difenbachii?

Difenbachia to roślina, która najlepiej rośnie na jasnych stanowiskach, które nie znajdują się bezpośrednio w słońcu. Gdy roślina będzie dostawać odpowiednią ilość światła, jej rysunek na liściach będzie się pięknie i wyraźnie wybarwiał. Na stanowiskach bardziej zacienionych, liście rośliny stają się bardziej zielone. Difenbachia to roślina, którą należy zabezpieczyć przed przeciągami, gdyż bardzo źle znosi różnice temperatur. 

Podlewanie difenbachii 

Difenbachia wymaga dosyć wysokiej wilgotności powietrza, i lekko wilgotnej gleby. Dobrym pomysłem jest ustawienie doniczki z difenbachią na kamyczkach w podstawce, do której będziemy nalewać wodę, dzięki temu będzie ona miała optymalną wilgotność. 

Jakie podłoże dobrać dla difenbachii?

Difenbachia najlepiej rośnie na glebie o kwaśnym odczynie, najlepiej sprawdzi się więc mieszanka torfu i ziemi. Warto również wymieszać ziemię z wermikulitem, dzięki czemu podłoże będzie rozluźnione.