Dekoracje adwentowe w domu - czyli jak wyczarować świąteczną atmosferę?

Zbliżające się świeta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, gdy nasze domowe wnętrza zmieniają się i emanują ciepłą i magiczną atmosferą. Odpowiednie dekoracje pomogą uzyskać zamierzony efekt. Jakie dekoracje adwentowe do domu wybrać? Podpowiadamy!

Dekoracje adwentoweDekoracje adwentowe Fot. Shutterstock

Dekoracje wnętrz na Boże Narodzenie to w tym roku przede wszystkim elegancki minimalizm. Trendy na zimę 2022 mówią, że w naszych świątecznych wnętrzach, królować będą proste formy i stonowane kolory. 

Piękne wieńce bożonarodzeniowe to najpiękniejsza i najmodniejsza dekoracja adwentowa. Wieńce i ozdoby w tym roku powinny być proste, i bez zbędnych ozdobników. Proste i eleganckie dekoracje nadadzą świątecznej atmosfery w naszych domach. 

Oryginalnym sposobem na dekorację wnętrz jest również wykorzystywanie nietypowych kalendarzy adwentowych, które pomogą nam odliczać dni do świąt!

Wiszące kalendarze adwentowe nie zdominują aranżacji we wnętrzu, ale przyciągną wzrok i sprawią, że oczekiwanie na święta będzie przyjemniejsze. Dzięki woreczkom lub pudełkom z numerkami, każdego dnia będziemy mogli odliczać 24 dni do świąt. 

Bożonarodzeniowe wieńce z choinkowych gałązek to nieodłączny element dekoracji w naszych świątecznych wnętrzach. Wiszące wieńce są również piękną ozdobą drzwi i sprawdzą się udekorowane lampkami choinkowymi. 

Coraz bliżej święta, a wraz z nimi w naszych wnętrzach pojawiają się lampki choinkowe, świeczniki i zapachowe kominki, dzięki którym jeszcze przed adwentem nasz dom zamieni się w przytulne i magiczne świąteczne wnętrze!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.