Jackie Kennedy - pierwsza dama, która inspirowała pokolenia. Jakie wnętrza kochała Jackie Kennedy?

Jackie Kennedy, to kobieta na której barkach w jednej chwili złożono bardzo duży ciężar, w filmie Jackie, mogliśmy przyglądać się jak pierwsza dama radzi sobie z osobistym dramatem śmierci męża, ale my zwracaliśmy uwagę również na scenografię i poświęciliśmy uwagę wnętrzom, w którym mieszkała tytułowa Jackie.

Film z 2016 roku opowiada poruszającą historię najsławniejszej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, która chwilę po wstrząsającym morderstwie swojego męża musiała poradzić sobie z wypowiedziami dla prasy, jednocześnie przeżywając swoją prywatną żałobę. 

Jednak Jackie Kennedy to również ikona klasy i elegancji lat 60 i 70, również jeśli chodzi o aranżację wnętrz. 

To jedno z najokropniejszych miejsc na świecie - tak wypowiedziała się o Białym Domu, Jackie Kennedy, gdy po raz pierwszy znalazła się w środku. Wnętrze najsłynniejszego budynku na świecie zdecydowanie nie zachwyciło Pierwszej Damy, więc zatrudniła do pomocy Stephane'a Boudina, dzięki któremu przemieniła Biały Dom w wygodną i elegancką rezydencję. 

Sama Jackie była zwolenniczką stylu empire i art deco. Zatrudniony przez Kennedych Boudine pracował nad nowymi wnętrzami w latach 1961-63, a Pierwsza Dama przez lata podkreślała niesamowitą pracę jaką wykonał projektant. 

Wnętrze Białego Domu zmieniło się nie do poznania, pełne zgeometryzowanych form, wypełnione zostały wygodnymi sofami, poduchami i szezlongami, które dzięki dodatkom pozłacanych bogato zdobionych luster całkowicie zmieniły prezydenckie wnętrza. 

Dzięki staraniom Jackie by odmienić wnętrze Białego Domu, stworzyła ona wyjątkową nowoczesną rezydencję.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.