Miłe i uśmiechnięte krasnale świąteczne! Na co dzień pomagają Świętemu Mikołajowi, a teraz zadomowią się w twoim domu!

Od kilku sezonów krasnale świąteczne, czyli mali pomocnicy Świętego Mikołaja są częstymi gośćmi w naszych domach. Kolorowe małe, lub większe figurki dbają o świąteczną atmosferę i odpowiedni klimat. Skąd się wzięły te małe figurki z czapeczkami?

Krasnale lub skrzaty świąteczne cieszą się dużą popularnością już od kilku sezonów. Urocze małe skrzaty łatwo jest dopasować kolorystycznie do naszego wnętrza, dzięki czemu z łatwością zadbamy o świąteczną atmosferę w naszych domach. 

Krasnale świąteczne są uniwersalną ozdobą świąteczną, które zależnie od koloru wykończenia sprawdzą się w wielu wnętrzach. Jednak krasnali jest tak dużo, jak elfów pomocników Świętego Mikołaja, różne rodzaje, potrzebują odpowiedniej aranżacji. 

Krasnale z długimi wiszącymi nogami, powinny "siedzieć na krawędzi mebli. Świetnie sprawdzą się na szafce rtv, lub na regale w salonie. Uroczy mały krasnal siedzący na krawędzi wyspy kuchennej będzie uroczą ozdobą w tym przedświątecznym okresie. 

Stojące, wyższe krasnale z pewnością lepiej będą wyglądać stojąc przy choince, chowając się między świątecznymi prezentami. 

Krasnal świątecznyKrasnal świąteczny Fot. Homla

Skąd się wzięły w naszych domach krasnale świąteczne?

Do polskich domów tradycja ta przywędrowała ze Skandynawi.

Skrzaty lub krasnale, w trakcie Świąt są pomocnikami Świętego Mikołaja, muszą mu pomagać szykować, pakować i roznosić prezenty. Zwłaszcza w Skandynawii dzieci wierzą, że w oknie należy zostawić zapalone światło, tak aby skrzat mógł trafić z prezentem do każdego domu.