Sezon na dekoracje świąteczne w pełni. Czego nie może zabraknąć w naszych domach?

MATERIAŁ PROMOCYJNY
22.11.2022 16:23
Sezon na świąteczne dekoracje już w pełni, grudzień zbliża się wielkimi krokami, a zanim się obejrzymy będziemy gotować barszcz i pakować ostatnie prezenty. Jakich dekoracji nie może zabraknąć w naszym domu, by zadbać o prawdziwie świąteczną atmosferę w naszych domach?

Przez cały rok czekamy z utęsknieniem na wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia. Ten niesamowity, magiczny okres, gdy wszyscy gromadzą się przy wspólnym stole jest okazją do wspólnego świętowania i celebracji pięknych wspomnień. By podkreślić ten niesamowity charakter świąt warto postawić na tradycyjne i niezastąpione ozdoby świąteczne, które zachwycą wszystkich domowników i obwieszczą wszystkim, że nadeszły święta!

Bombki choinkowe

Bombki choinkowe to ozdoby, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Od lat ozdobne bombki są wykorzystywane by tworzyć stylowe dekoracje choinek, a także by przygotować piękne stroiki. 

Skąd jednak wzięły się te okrągłe, błyszczące dekoracje? Pierwsze bombki powstały w Niemczech w 1847 roku. W połowie XIX wieku pracownik manufaktury szkła - Hans Greiner - wydmuchał pierwszą szklaną bańkę. Ozdoby choinkowe pierwotnie były tworzone z produktów naturalnych, z owoców i orzechów oraz cukierków. I pierwsza szklana bombka przypominała właśnie jabłko. 

Pomysł niemieckiego rzemieślnika bardzo spodobał się wszystkim sąsiadom i w krótkim czasie dekoracje ze szkła rozpowszechniły się w całym kraju! 

Obecnie nie wyobrażamy sobie świąt bez różnokolorowych bombek, które zdobią nasze choinki i świąteczne stroiki. 

Najpiękniejsze bombki choinkoweNajpiękniejsze bombki choinkowe Fot. Homla

Lampki choinkowe

Lampki choinkowe zdecydowanie zrewolucjonizowały rynek ozdób choinkowych. Pierwsze drzewka świąteczne był przyozdabiane świeczkami, jednak problem stanowiło zapalanie się choinek od ognia, dlatego cały czas starano się rozwijać ten pomysł. Wykorzystywano lampki naftowe i gazowe, a także specjalne nakładki, które nazwano "światełkami wróżek".

Świąteczny kubek i wiszące dekoracjeŚwiąteczny kubek i wiszące dekoracje Fot. Homla

"Ojciec Światełek Choinkowych" to kolega Thomasa Edisona - Edward Johnson. 

Johnson był wiceprezesem Electric Light Company, i w 1882 roku zamontował na swojej choince ponad 80 światełek w kolorach amerykańskiej flagi. Pierwsze opatentowane lampki połączone były w układzie szeregowym, czyli gdy jedna się przepaliła, nie świeciły się również kolejne. Musieliśmy czekać kolejne lata na lampki, które znamy dzisiaj. 

Dekoracje świąteczneDekoracje świąteczne Fot. Homla

Komentarze (5)
Zaloguj się
 • nubem

  Oceniono 4 razy 4

  Czego nie może zabraknąć w naszych domach?

  Prądu elektrycznego o napięciu ~230V?

 • colorworld

  Oceniono 2 razy 2

  Może zabraknąć wszystkiego. Żyjemy w kraju okupowanym przez PiS i okradanym przez żółto-niebieskie (autocezura).

 • hefajstos1

  Oceniono 2 razy 2

  A po świętach chyba wyrzucić, bo nie ma gdzie trzymać tych rzeczy.

 • sfinks54

  Oceniono 2 razy 0

  Czego to jeszcze potrzeba na igraszki pedofili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX