Kaktusy - niewymagające rośliny, które zawsze wyglądają stylowo

Kaktusy są jednymi z najbardziej egzotycznych gatunków hodowanych w naszych domach. Są tak powszechne, że przestaliśmy je ogóle zauważać. To duży błąd!

Kaktusy, to nazwa umowna. Zwyczajowo określamy tym mianem całą rodzinę skulentów, czyli roślin, które ze względu na trudne warunki, w jakich występują w naturze, posiadły zdolność magazynowania wody. Mają płytki system korzeniowy, a ich liście zostały przekształcone w ciernie, co ogranicza parowanie i utratę wody.

KaktusyKaktusy fot.pexels

Kaktusy są jednymi z najbardziej egzotycznych gatunków hodowanych w naszych domach. A są tak powszechne, że przestaliśmy je ogóle zauważać. To duży błąd, bo są niezwykle wdzięcznymi roślinami, z dużym potencjałem dekoracyjnym. Do tego nie są wymagające!

Docenili je m.in. Skandynawowie. Wzorzyste donice ustawione z tymi wiecznie zielonymi roślinami możemy spotkać u nich w wielu domach. Kaktusy same w sobie charakteryzują się oryginalnymi formami, a zatem  wiele nie trzeba, aby stanowiły prawdziwą ozdobę wnętrza.

Pielęgnacja kaktusów

Największym błędem w pielęgnacji sukulentów jest nieprawidłowe i zbyt obfite podlewanie. Od nadmiaru wilgoci kaktusy łatwo giną. Większość kaktusów to rośliny kwitnące dużymi kolorowymi kwiatami. W mieszkaniach zakwitają rzadko z powodu niewłaściwej pielęgnacji. Kaktusy należy podlewać od wiosny do jesieni. Zimą przechodzą w stan hibernacji. Trzeba jednak zadbać o nawilżenie podłoża, aby całkowicie nie przeschło. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.