Jak zapakować prezenty domowym sposobem? Patenty na efektowne opakowanie

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
22.11.2022 19:00
Pięknie zapakowane prezenty są ozdoba samą w sobie. W jaki sposób zrobić to w domowym zaciszu szybko i efektownie? Przedstawiamy ciekawe patenty.

Obdarowywanie się drobnymi upominkami to jedna z najmilszych świątecznych tradycji. Na ich wybór zwykle poświęcamy sporo czasu i energii, chcąc sprawić naszym bliskim dużo radości. Nawet skromny, ale pięknie opakowany drobiazg może okazać się prawdziwym skarbem.

Jak efektownie zapakować prezent?

Efektowny podarek to przede wszystkim prezent zapakowany starannie. Ważny jest też pomysł. Miło jest otrzymać drobiazg, którego opakowanie świadczy o tym, że został przygotowany z myślą o konkretnej osobie.

Potrzebujemy przede wszystkim papieru do pakowania. Do wyboru mamy tysiące wzorów, kolorów i faktur, jednak zwykły szary okazuje się ponadczasowy. Wystarczy ozdobny sznurek, dodatek w postaci iglastej gałązki czy szyszki i minimalistyczna, gustowna paczka jest gotowa!

Jeśli szukacie czegoś oryginalnego i niebanalnego, poniżej inspiracje. 

Dekorowanie naturą

Nic piękniej nie zdobi niż sama natura! Spójrzcie na poniższe naturalne dekoracje - wyglądają przepięknie. Miniaturowe choinki zrobione z gałązek iglastych oraz ozdoby z pomarańczy i jarzębiny to pomysły na naturalne i ponadczasowe opakowanie. 

Patent z wykorzystaniem zawieszek

Prezenty zapakowane w zwykły szary papier w otoczeniu uroczych zawieszek wyglądają obłędnie. Do tego czerwone elementy w postaci wstążki i gotowe! Stylowo i niebanalnie zapakowane prezenty są już przygotowane do wręczenia. 

Opakowanie w japońskim stylu

Furoshiki, czyli  japońska technika pakowania prezentów w tkaniny. Poniżej podarek zapakowany w chustę, przewiązana lnianym sznurkiem i ozdobiony sosnową gałązką. Według nas to świetny patent na oryginalnie zapakowany prezent także i u nas.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • kivvvi

    Oceniono 1 raz 1

    Extra pomysły, nie bedzie wiało nudną jak co roku :p Pytanie czy takie opakowanie przetrwa wysyłkę za granice? Owiną załość folią bąbelkową? Karton powinien wytrzymać cięzar bo jest z pakolandii, stabilny i wytrzymały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX