Wyjątkowe dekoracje świątecznego stołu! Wzorzyste bieżniki i eleganckie obrusy

MATERIAŁ PROMOCYJNY
24.11.2022 15:07
Dekoracje świąteczne są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Oprócz choinki i dekoracji okien, warto zadbać również o aranżację stołu wigilijnego, dzięki której zadbamy o prawdziwie magiczny klimat podczas rodzinnych spotkań!

Wigilijna kolacja to najważniejsza tradycja świąt Bożego Narodzenia, tego dnia naszą uwagę przyciąga pięknie ubrana choinka, prezenty, ale także świąteczna aranżacja stołu! Piękne dekoracje z wykorzystaniem eleganckich obrusów i bieżników zadbają o magiczną atmosferę świąt!

Bieżnik - wzorzyste dekoracje świątecznego stołu!

Bieżniki najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowa dekoracja białych i prostych obrusów. Dzięki wzorzystym bieżnikom, możemy nadać aranżacji stołu koloru i magicznego świątecznego charakteru. 

Wzorzyste i barwne bieżniki we wzory z piernikami, choinkami lub reniferami są zabawnymi i ciekawymi dodatkami do naszych świątecznych dekoracji we wnętrzu. 

Bieżniki są również sposobem, by wyeksponować walory estetyczne stołu bez obrusu, odpowiednio dobrany bieżnik może podkreślić naturalny rysunek drewna lub marmuru. 

Wzorzyste świąteczne bieżnikiWzorzyste świąteczne bieżniki Fot. Homla

Jaki obrus na świąteczny stół?

Bazą dekoracji świątecznych stołów są obrusy. Eleganckie modele sprawdzą się przy kreowaniu stonowanych i nowoczesnych aranżacji stołu na wigilijną kolację, a odważniejsze wzory i kolory sprawdzą się w nowoczesnych i odważnych wnętrzach. 

Jakie kolory obrusów najczęściej obserwujemy na świątecznych stołach?

Na Boże Narodzenie najczęściej spotykamy się z eleganckimi białymi obrusami, ale również coraz częściej możemy zauważyć obrusy w kolorach ciemnej zieleni i bordo. Obrusy w ciemniejszych kolorach są również praktyczne, zdecydowanie mniej na niej widać plamy np z barszczu, które na białych obrusach bardzo rzucają się w oczy. 

Obrusy świąteczneObrusy świąteczne Fot. Homla

Świąteczne kolory 

Jakie kolory najczęściej widzimy na świątecznych aranżacjach stołów wigilijnych? 

Kolory najbardziej kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia to czerwień i zieleń, ale także złoto, srebro i granat, a w ostatnich latach coraz częściej również pojawiają się dodatki w kolorach np pudrowego różu, który nawiązuje do stylistyki glamour. 

Idealnym rozwiązaniem są obrusy w świąteczną czerwono zieloną kratę, które od razu przywodzą na myśl świąteczną atmosferę. 

Wzorzyste obrusy i bieżnikiWzorzyste obrusy i bieżniki Fot. Homla

Więcej o: