Trendy w dekoracjach świątecznych w 2022 roku!

Przed nami święta Bożego Narodzenia, okres celebracji i spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi. Jakie dekoracje będą królować w naszych domach w tym roku? Na co postawić i jakie kolory będą najmodniejsze? W tym roku stawiamy na własnoręcznie wykonane ozdoby, naturalność, lokalność, jakość i więcej kolorów!

Święta Bożego Narodzenia mogą wyglądać nieco inaczej w 2022 roku, niż widywaliśmy to w poprzednich sezonach. Wprawdzie pandemię już zostawiliśmy za nami, jednak ten rok mija pod znakiem wojny w Ukrainie i rosnącej inflacji. Spowodować to może, że te święta będą przebiegać pod znakiem oszczędności i pomysłowości. 

Rok 2022 pozbawiony będzie blichtru i przepychu, jednak skromniejsze dekoracje nadal będą piękne oraz niezwykle pomysłowe. Dbając o oszczędności będziemy bardziej kreatywni, a część naszych ozdób wykonamy samodzielnie. Do naszych domów wrócą drewniane proste ozdoby, a także kultowe suszone pomarańcze, które sprawią, że w naszym domu rozniesie się prawdziwy zapach świąt. 

Suszone plasterki pomarańczy lub nakłuwane goździkami owoce sprawią, że cały dom wypełni się słodkim korzenno-cytrusowym zapachem świąt.

Drogie, gotowe dekoracje będziemy zastępować własnoręcznie wykonanymi ozdobami, kupując półprodukty, z których przygotujemy oryginalne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Pora odświeżyć więc znane nam sprzed lat kolorowe, papierowe ozdoby i wykonane z naturalnych znalezisk wyjątkowe bożonarodzeniowe dekoracje. 

Codzienne spacery mogą być okazją by nazbierać ozdobne szyszki i przynieść do domu piękną sosnową gałązkę, którą następnie przyozdobimy drewnianymi, prostymi i naturalnymi ozdobami. 

Hasłem tych świąt będzie zdecydowanie naturalność i lokalność!

W tym roku szczególnie potrzebujemy radości, i widać to w świątecznych dekoracjach, a w naszych domach króluje więcej kolorów. Nie stawiamy już jedynie na topowe połączenia złota i czerwieni, lub srebra i granatu, w tym roku święta mogą być wielokolorowe! Pora odkopać również zapomniane na strychu bombki naszych babć i tworzyć z nich barwne i ciekawe kompozycje. 

Więcej o: