Jak wybrać ozdoby świąteczne przed dom? Pomysły na efektowne dekoracje zewnętrzne

redakcja Cztery Kąty, W materiale zamieszczono linki i grafiki reklamowe
30.11.2022 17:00
Dekorowanie domu z zewnątrz to świetny sposób na wprowadzenie świątecznego klimatu jeszcze przed wejściem do środka. Szukasz ciekawych pomysłów na zewnętrzne ozdoby świąteczne? Spieszymy z pomocą!

Przygotowaliśmy propozycje na świąteczne dekoracje zewnętrzne, które stworzą niesamowity klimat wokół twojego domu, a także wzbudzą zachwyt gości. Oto pomysły, jak udekorować strefę wejścia, balkon i przydomowy ogród na nadchodzące święta.

Wieniec na drzwiach obowiązkowy!

Ozdobny wieniec to uniwersalna i elegancka dekoracja, która pasuje do każdego domu. W zależności, jaki styl preferujemy, dobierzmy odpowiedni wieniec albo...zróbmy go sami! Jeśli lubimy styl glamour, nie musimy się ograniczać. Postawmy na błysk, srebrno i złoto, zdobione dodatki. Jeżeli wolimy minimalizm, zawieśmy na drzwiach oszczędny wieniec z zielonych gałązek udekorowany szyszkami.  

Wieniec na drzwiWieniec na drzwi fot. pexels

Dekorowanie ogrodu światełkami

Światełka to jedne z najpopularniejszych ozdób świątecznych. Oświetlenie zewnętrzne tworzy magiczną atmosferę, a udekorowana nimi strefa zachwyca nawet w ponure dni.  Łańcuch lampek na balkonie, świecące sople pod dachem i kilka oplecionych światełkami drzewek wystarczy, aby stworzyć magiczny klimat przed naszym domem. 

Zielone girlandy przed dom

Na liście zewnętrznych dekoracji świątecznych nie może zabraknąć podwieszanych roślinnych wiązanek. Sztucznych lub z naturalnych gałązek iglastych.  Udekorujmy nimi strefę wejścia, ganek lub schody. Girlanda może oplatać poręcze schodów czy drzwi wejściowe. Dla ciekawszego efektu dodajmy do zielonych łańcuchów światełkami i świąteczne ozdoby: bombki, szyszki, złote dzwoneczki.

Zielone girlandy przed domZielone girlandy przed dom fot. shutterstock

Choinki w ogrodzie

Jeśli w naszym ogrodzie rosną drzewa iglaste, obowiązkowo zawieśmy na nich ozdoby świąteczne i światełka! Możemy także ustawić kilka choinek w donicach i udekorować je według uznania. Podświetlone drzewka będą wyglądać fenomenalnie zwłaszcza po zmierzchu!

Lampiony i latarnie

Wejście do domu wspaniale ozdobią lampiony i latarnie. Sprawdzą się doskonale jako element większej świątecznej kompozycji. Ustawmy je na schodach obok choinek  i zielonych łańcuchów wijących się na poręczach, a na drzwiach zawieśmy ozdobny wieniec. Goście będą oczarowani!

Lampiony i latarnie na schodachLampiony i latarnie na schodach fot. shutterstock

Ozdoby świąteczne na balkonie

Ozdabiając nasz do na zewnątrz, warto pamiętać także o balkonie. Jeśli natomiast mieszkamy w bloku, wówczas balkon będzie naszym głównym zewnętrznym punktem dekorowania. Idealnie sprawdzą się tu światełka, zielone girlandy i łańcuchy pełne kolorowych bombek. 

Ozdoby świąteczne na balkonieOzdoby świąteczne na balkonie fot. shutterstock

Więcej o: