Piękne stroiki bożonarodzeniowe na świąteczny stół

Stół świąteczny bez stroika bożonarodzeniowego? To nie może się udać. Podpowiadamy, jaki stroik wybrać na święta 2022.

Stroik bożonarodzeniowy - kupiony czy zrobiony samodzielnie?

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu. To idealny moment, aby zacząć planować to, jak ma wyglądać nasz dom w tym ważnym czasie. Co roku decydujesz się na zakup gotowego stroika w ostatniej chwili? Tym razem zaskocz bliskich ręcznie robionych stroikiem! Możliwości jest naprawdę sporo. Przygotowaliśmy kilka inspiracji, które mogą okazać się przydatne podczas przedświątecznych przygotowań. 

Stroik bożonarodzeniowyStroik bożonarodzeniowy fot. shutterstock

Ręcznie robione stroiki bożonarodzeniowe - od czego zacząć?

Stroiki świąteczne są obecnie niezwykle różne, trudno więc mówić o jednym, uniwersalnym rozwiązaniu. Warto w tym przypadku eksperymentować i dać się ponieść wyobraźni i kreatywności. Dzięki temu można otrzymać naprawdę interesujące i jedyne w swoim rodzaju dekoracje bożonarodzeniowe, które robią wrażenie.

Zazwyczaj podstawą dla stroików świątecznych są  gałązki iglaste. Wszystko jednak zależy od tego, jak dokładnie ma wyglądać ozdoba.  Tak naprawdę wystarczy dodać kilka ozdób świątecznych, takich jak: kokardki, gwiazdy, bombki, aby zrobić dekorację, która jest prosta, a robi wrażenie. 

Minimalistyczna wersja stroika zrobionego z samych liści jest niezwykle efektowna, a prosta do zrobienia. 

Stroiki bożonarodzenioweStroiki bożonarodzeniowe fot. pexels

Stroik bożonarodzeniowy ozdobą stołu

Nic tak nie uświetni wigilijnej wieczerzy, jak stroik na stół świąteczny. Nada on kolacji podniosłości i wytwornego charakteru. Jeśli jednak mamy liczną rodzinę, a stół niewielkich rozmiarów, możemy na czas wspólnego posiłku przełożyć dekorację na stolik kawowy lub parapet. 

Jeżeli nie mamy czasu lub możliwości na samodzielne przygotowanie stroika, wybór wianków świątecznych w sklepach  jest niezwykle szeroki, co sprawia, że ozdabianie domu na święta to sama przyjemność!

Stroiki bożonarodzenioweStroiki bożonarodzeniowe fot. pexels

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.