Jak wyczyścić fugi na podłodze? Domowe sposoby za mniej niż 5 zł!

Czyszczenie płytek i fug między nimi bywa na prawdę uciążliwe, szczególnie w przypadku jasnych fug na płytkach podłogowych, które bardzo szybko ulegają zabrudzeniom. Przedstawiamy proste i tanie sposoby na wyczyszczenie fug.

Jak wyczyścić fugi na podłodze?Jak wyczyścić fugi na podłodze? Fot. Shutterstock

Brudne fugi potrafią doprowadzać do szału, a ich czyszczenie może sprawiać trudności, szczególnie w przypadku płytek podłogowych w często używanych miejscach. W drobnych rowkach między płytkami gromadzi się brud i tłuszcz, które najczęściej staramy się wyczyścić silnymi detergentami, jednak my polecamy sprawdzone domowe sposoby, które będą bezpieczne dla naszej skóry i nie kosztują wiele. 

Sprawdzonym i prostym sposobem na wyczyszczenie fug, jest wykorzystanie produktu, który zawsze mamy w domu. Tubka pasty do zębów za kilka złotych, sprawdzi się lepiej niż wiele drogich detergentów. Pastę do zębów nałóż na zabrudzone fugi między płytkami i pozostaw na minimum 60 minut. Po upłynięciu godziny wyszoruj fugi, pozbywając się pasty, a fugi będą jak nowe. 

Drugim skutecznym domowym sposobem może być wykorzystanie soku z cytryny i sody. Wymieszaną gęstą pastę wystarczy nałożyć na zabrudzone fugi, a po 15 minutach wyszorować porządnie płytki. Sok z cytryny powinien skutecznie rozjaśnić nawet bardzo zabrudzone szczeliny między kafelkami.  

W przypadku silnych i uporczywych zabrudzeń warto wypróbować również octu, który będzie tanim i skutecznym rozwiązaniem. 

Pamiętajcie jedynie by rozcieńczyć go z wodą, gdyż używanie nierozcieńczonego octu na płytkach może spowodować ich zmatowienie i zniszczenie wierzchniej powierzchni.