Święta pełne blichtru - dekoracje świąteczne glamour!

Błysk i przepych są bliskie miłośnikom stylu glamour, i powinny przyświecać im także, gdy wybierają świąteczne dekoracje. Wyjątkowa dekoracja w stylu glamour będzie elegancka i ze szczyptą luksusu!

Święta pełne blichtruŚwięta pełne blichtru Fot. Shutterstock

Choinkowe dekoracje w stylu glamour

Ikoną świąt Bożego Narodzenia jest choinka, iglaste drzewko, które od lat jest bohaterem w naszych domach. Aranżacja glamour sprawdzi się zarówno na żywych jak i sztucznych choinkach, jednak wybierając sztuczną, warto wybrać bielone drzewko. jej gałęzie wyglądają jak oprószone śniegiem, i idealnie wpisze się ona w aranżację w stylu glamour.

Ozdabianie choinki należy zacząć od światełek, które rozświetlą świąteczne drzewko i są definicją świątecznego błysku. Pozostałe choinkowe dekoracje w stylu glamour powinny być kolorystycznie dopasowane do reszty dekoracji we wnętrzu. Jednak stylistyka glamour nadal pozostawia nam wiele możliwości. Złoto, srebro, ale również pastelowy brudny róż lub czerń i ciemny fiolet. Wszystkie te kolory sprawdzą się w świątecznych eleganckich dekoracjach.

Na choince w stylu glamour mogą zawisnąć transparentne szklane bombki, ale również brokatowe i takie zdobione kryształkami, lub piórami. Będą one piękną dekoracją, która wpłynie na klimat świąt w stylu glamour. Harmonijna, stylowa dekoracja oznacza, że nie powinniśmy szaleć z kolorami, ale możemy poszaleć z wyborem faktur naszych ozdób choinkowych. Warto postawić na brokat, pióra, aksamit, jedwab i szkło. 

Dekoracje w stylu glamour powinny również znaleźć się na świątecznym stole, postawcie więc na eleganckie świeczniki i stroiki, które dodatkowo umożliwią oświetlenie stołu. Stylowe dekoracje w stylu glamour nie powinny być kiczowate, a pełne elegancji i luksusu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.