Wybieramy najciekawsze dekoracje świąteczne na okno!

Świąteczne dekoracje to niezbędny element, który wprowadzi nas w wyjątkowy nastrój i pozwoli poczuć magię zbliżającego się czasu. Ozdabiając dom, nie zapominajmy o dekoracji okien. Przygotowaliśmy dla was dużą dawkę inspiracji.

Koniec roku to czas oczekiwania na najpiękniejsze święta. Blask dekoracyjnych lampek, błysk ozdób choinkowych, światło świec, kompozycje z drzewka iglastego wprowadzają nas w bożonarodzeniowy nastrój. Ozdoby świąteczne na okno to oryginalny i niebanalny sposób na stworzenie wyjątkowej atmosfery w całym domu. 

Proste sposoby, by poczuć magię świąt

Już proste lampki choinkowe rozwieszone wokół okiennej ramy wykreują niezwykły nastrój w pomieszczeniu. Do wyboru mamy szereg świetlnych girland, tych z żarówek, ozdobionych motywami świątecznymi czy popularnych od kilku sezonów cotton balls. Do karnisza możemy przypiąć migające światełka, które wyczarują świąteczny nastrój w całym domu.

Poniżej znajdziecie mnóstwo inspiracji na piękne i oryginalne dekoracje świąteczne na okno!

Minimalistyczne lampki - anioły

Lampki i ozdobne świecidełka sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i zachęca do wspólnego spędzania czasu. Dekoracje świąteczne na okno możemy ustawić na parapecie lub zawiesić je w oknie. Świece w różnych kształtach i kolorach możemy ustawić bezpośrednio na parapecie lub na ozdobnej paterze.

Domki - lampiony i palące się świece

Niewątpliwy urok każdemu oknu dodadzą bożonarodzeniowe lampiony i świeczniki. Wokół nich możemy ułożyć żywe gałązki jodły lub świerku, a futrynę okna oprószyć sztucznym śniegiem. 

Świąteczne malunki na oknach

Nie każdy posiada zdolności artystyczne, ale warto spróbować. Możemy też skorzystać z gotowych naklejek świątecznych na okna.

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Drzewka i dekoracje ustawione na parapecie

Ozdoby bożonarodzeniowe na parapet - stojące lub wiszące, to pomysł, który zachwyci wszystkich domowników i gości! W sklepach znajdziemy ogromny wybór przeróżnych motywów świątecznym. Pozwólmy działać naszej wyobraźni i stwórzmy oryginalną kompozycję na parapet. Możemy wykreować świąteczny kącik na oknie przy użyciu niewielkich drzewek. Gdy świąteczny okres się skończy, posadźmy  je w przydomowym ogródku.

Wieniec w oknie

Gotowy wieniec bożonarodzeniowe przymocujmy w centralnym miejscu na oknie. Możemy zawiesić go na dekoracyjnej tasiemce. Wianek ozdobiony szyszkami, kokardkami i innymi drobnymi elementami możemy także położyć na parapecie i uzupełnij świecą.

Więcej o: