Viva Magenta - kolor roku 2023 według Pantone

Pantone ogłasza Kolor Roku 2023: PANTONE 18-1750 Viva Magenta. To czerwień, która łączy w sobie zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie.

Viva Magenta - kolor roku 2023Viva Magenta - kolor roku 2023 fot. pantone.com

Kolor roku 2023

Koniec roku to czas, kiedy Instytut Pantone ujawnia wiodący kolor nadchodzącego roku. W roku 2023 będzie to Viva Magenta. Odcień wywodzący się z rodziny czerwieni, odważny, nieustraszony,  pulsujący kolor, którego żywiołowość sprzyja pisaniu nowej historii!

Viva Magenta, kolor 2023 wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych kolorów należących do rodziny naturalnych barwników, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie. 

Czym jest Viva Magenta?

Kolor roku Pantone, Viva Magenta 18-1750, wibruje energią i wigorem. To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radość i optymizm.

Tegoroczny kolor roku ma potężną moc. To czerwień, która emanuje czystą radością, zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń. Pantone 18-1750 Viva Magenta wyzwala w nas buntowniczego ducha. Barwa ma ponownie łączyć nas z dziką materią, pobudzać naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.

Viva Magenta - kolor roku 2023Viva Magenta - kolor roku 2023 fot. @pantone

Zniuansowany szkarłatny odcień czerwieni zapewnia równowagę między ciepłem a chłodem, Pantone 18-1750 Viva Magenta jest  kolorem, który wygodnie łączy fizyczne i nienamacalne, przywołując nasz wielowymiarowy świat. To transformujący odcień czerwieni, który napędza do działania, by tworzyć bardziej pozytywną przyszłość.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.