Jak udekorować drzwi na Boże Narodzenie? Pomysły i inspiracje

Dekoracja na drzwiach wejściowych zapowiada magiczny klimat świąt jeszcze przed progiem. Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o ich ozdobienie zarówno od frontu, jak i od strony wewnętrznej.

Jak udekorować drzwi wejściowe na Boże Narodzenie?

Drzwi wejściowe można udekorować na wiele sposobów.

Najpopularniejszą dekoracją na Boże Narodzenie są wianki. Mogą być wykonane z gałązek drzew iglastych, szyszek, bombek, kokardek. Możemy je ozdobić w dowolnym stylu. Minimalistycznym  albo glamour z dodatkiem srebrzysto - złotych elementów i lampek. 

Wianek  na drzwi możemy zrobić samodzielnie albo kupić gotową dekorację świąteczną. 

Na drzwiach możemy powiesić jeden okazały wianek albo kilka mniejszych. Oczywiście wiązanki mogą być wieszane zarówno od strony zewnętrznej drzwi, jak i od środka. 

Możemy także podświetlić wianek zawieszony na drzwiach oraz girlandę, którą dekorujemy drzwi. W otoczeniu lampek lub światełek poprowadzonych wzdłuż framug zyskają wiele uroku. 

Dekoracje bożonarodzeniowe na drzwiachDekoracje bożonarodzeniowe na drzwiach fot. pexels

Dekoracje bożonarodzeniowe na drzwiachDekoracje bożonarodzeniowe na drzwiach fot. pexels

Oświetlone wejście

Drzwi wejściowe możemy udekorować nie tylko wiankiem bożonarodzeniowym. Niezwykle efektownie będą wyglądały lampki lub światełka, które poprowadzimy wokół drzwi. Sznur światełek możemy ułożyć w dowolny kształt, np. drzewka choinkowego czy gwiazdy. 

Drzwi i poręcze będą pięknie się prezentowały ozdobione zielonymi girlandami. Na stopniach schodów ustawmy niewielkich rozmiarów drzewka choinkowe i lampiony. Takie dekoracje bożonarodzeniowe wprowadzą magiczną atmosferę, która zostanie z nami długo po świętach. 

Jeśli mamy werandę czy ganek, warto zadbać, by i tak zapanował świąteczny klimat.

Dekoracje świąteczne na drzwiachDekoracje świąteczne na drzwiach fot. pexels

Copyright © Agora SA