Mikołajkowe upominki na ostatnią chwilę? Co zrobić gdy zapomniałeś o prezentach?

6 grudnia - Dzień św Mikołaja to dzień pełen miłości i obdarowywania nią naszych najbliższych. Co zrobić gdy zapomnieliście o prezentach? Jakie prezenty możecie przygotować nawet w kilka godzin by zachwycić swoją rodzinę i przyjaciół? Podpowiadamy!

Dzisiaj Mikołajki, a ty zapomniałeś o upominkach dla najbliższych? 6 grudnia już od wielu lat kojarzony jest przede wszystkim z prezentami, a Święty Mikołaj to postać znana i lubiana na całym świecie, nie tylko przez dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż dzielenie się radością i obdarowanie swoich najbliższych. Mikołajkowe prezenty nie muszą być drogie, możemy przygotować jedynie symboliczne podarunki, które sprawią przyjemność obdarowywanym. 

A co zrobić gdy zapomnieliśmy o Mikołajkach? Jak szybko przygotować upominki dla najbliższych?

Podpowiadamy co przygotować na ostatnią chwilę!

Własnoręcznie przygotowane prezenty z pewnością sprawią obdarowywanym dużo radości i pokażą naszą troskę i miłość. Jakie prezenty możemy przygotować na ostatnią chwilę?

Aromatyczna Oliwa z Oliwek

Gdy masz w domu dobrej jakości oliwę i zioła, oraz jakieś stare buteleczki lub słoiki z łatwością możesz przygotować pyszną oliwę, która sprawi przyjemność każdemu, kto kocha dobrą kuchnię. 

Zestaw do pysznej świątecznej gorącej czekolady 

Dla fanów słodkości super pomysłem będzie mieszanka do przygotowania pysznej domowej gorącej czekolady. Do małego słoiczka wystarczy wsypać gorącą czekoladę, lub kakao, aromatyczne świąteczne przyprawy, a także pianki marshmallow lub kostki czekolady. Następnie wystarczy wykorzystać jutowy sznurek, lub tasiemki by ozdobić szklany pojemnik i pyszny prezent gotowy.

Aromatyczne świąteczne herbaty

Na zimowe, mroźne wieczory sprawdzą się również mieszanki świątecznych herbat, gdy nie masz już czasu wybrać się do sklepu, przygotuj mieszankę sam z herbat które masz w domu. Wykorzystaj liście herbaty, suszone owoce i aromatyczne świąteczne przyprawy takie jak kardamon, anyż i goździki! 

Pudełko świątecznych ciastek

A gdy umiesz piec - obdaruj swoich bliskich domowymi słodkościami, w końcu nic tak nie mówi kocham Cię - jak pudełko pysznych ciastek!

Vouchery na wspólne atrakcje

A co gdy nie masz czasu, ani możliwości przygotować ciastek, lub oliwy lub innych smakołyków? Postaw na to co najcenniejsze - wspólne spędzanie czasu. Na kartce papieru wydrukuj lub napisz i narysuj "voucher na spędzenie dnia razem", albo voucher na wspólne wyjście na lodowisko. Takie przemyślane prezenty od serca, pokażą, że najważniejszy jest czas spędzony razem. Tylko pamiętaj, że musisz później wygospodarować ten dzień i spędzić go z najbliższymi!

Więcej o:
Copyright © Agora SA