Wyjątkowe projekty domków z piernika! Niesamowite konstrukcje pachnące świętami!

Co roku szykujesz i dekorujesz tradycyjny domek z piernika? Może tym razem pora pomyśleć nieszablonowo i zaszaleć? Przedstawiamy najciekawsze konstrukcje z piernika i mamy nadzieję, że zainspirujecie się by w tym roku zaszaleć!

Pomysły na wyjątkowy domek z piernika możemy znaleźć wszędzie, dlaczego więc nie wejść na kolejny poziom i zaszaleć z lukrowanymi dekoracjami. 

Może chcielibyście odtworzyć znany wam i ukochany dom z ulubionego świątecznego filmu? Pomyślcie o tej świątecznej piernikowej dekoracji jak o swoim wymarzonym domu. Jaki jest wasz ulubiony styl i jakie dekoracje lubisz najbardziej? Budowanie z piernika nie należy do najłatwiejszych i z pewnością musicie wcześniej przygotować parę szkiców, jednak nawet początkujący budowlańcy i cukiernicy dadzą sobie radę. 

 Tradycyjna forma domku z bogatym zdobieniem lukrem

Tradycyjny domek z prostym dachem i pięknym zdobieniem z lukru to najpopularniejszy wybór. 

Dla fanów współczesnej architektury - prosty dwuspadowy dach

Gdy jesteś fanem współczesnej architektury i tak zwanych nowoczesnych stodół, warto zdecydować się na budowę tej prostej i współczesnej formy. 

Piernikowe miasteczko

Gdy nie możesz zdecydować się na jeden domek, może zrobienie całego miasta będzie rozwiązaniem dla Ciebie? Lukrowane dekoracje kamienic i domków będą piękną ozdobą na świątecznym stole. 

Gdy dekoracje lukrem nie mają przed tobą tajemnic zadbaj o zdobienia okien, drzwi i dachu. Lukier może być również budulcem balustrad i roślinnych dekoracji. 

Dla fanów klasycznej architektury inspiracją mogą być typowe rezydencję z gankiem wokół. Te eleganckie rezydencje posłużą za wzór do budowy wyjątkowych domków z piernika. 

Dobrze wykonany lukier umożliwia wykonanie cienkich i misternych dekoracji, które przyciągną wzrok i zachwycą gości podczas wigilijnej kolacji.

A co jeśli nie domek jednorodzinny? Może to twoja okazja by być właścicielem miejskiej kamienicy? 

Szukając inspiracji możecie wrócić do ulubionych bajek i opowiadań z dzieciństwa. Co powiecie na kultowy domek muminków?

Budując domek z piernika ogranicza was jedynie wasza własna wyobraźnia i ... ilość piernikowego ciasta! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.